80 Binde Devr-i Alem Parkı Nerede, Nasıl Gidilir, Ziyaret Saatleri ve Giriş Ücreti
80 Binde Devr-i Alem Parkı Nerede, Nasıl Gidilir, Ziyaret Saatleri ve Giriş Ücreti

Konya ili, Meram ilçe sınırında yer alan 80 Binde Devr-i Alem Parkı, 23 Nisan 2014 tarihinde ziyarette açılan muazzam bir eğlence parkıdır.

80 Binde Devr-i Alem Parkı, toplam 3 bölümde oluşmaktadır. Bunlar sırasıyla şöyledir;

1-T-Rex Parkı: Bu bölümde milyonlarca yıl önce soyu tükenen dinazor maketi bulunur. Burada yaklaşık 50 tane dinazor maketi bulunur. Bu maketlerden sesli ve hareketli dinzorlar bulunur. Oldukça eğlenceli bir bölümdür.

2-Pamuk Şekeri Parkı: Bu bölüm Masal Dünyası parkı olarak isimlendirmektedir. Burada çok sayıda masal kahramanın maketi bulunmaktadır. Masallarda okuduğunuz birçok kahraman ile birlikte fotoğraf çektirebilirsiniz. Oldukça şirin ve eğlenceli bir bölümdür.

3-Cihan-ı Türk Parkı: Bu bölümde ise Türk tarihi ve kültürü yansıtan 120 tane minyatür bulunur. Ülkemizin birçok tarihi yapısını burada küçültülmüş halini görebilirsiniz. Oldukça bilgilendirici ve şirin bir bölümdür.

Özetle park üç bölümde oluşmaktadır. İlk bölüm tarih öncesi canlıları sesli ve hareketli maketleri bulunur. İkinci bölümde Masal kahramanların bulunur. Üçüncü bölümde ise minyatür eserleri bulunur. Bu özellikleriyle ülkemizde ziyarette açılan ilk parktır. Bu nedenle oldukça önemlidir. Buraya yolunuz düşerse bu parkı mutlaka ziyaret edin.

80 Binde Devr-i Alem Parkı Nerede, Nasıl Gidilir?

80 Binde Devr-i Alem Parkı, Konya’nın Meram ilçe merkezinde bulunur. Buraya ulaşmak için Konya otogarında kalkan otobüslerle Meram ilçe merkezine ulaşılır. Burada rahatlıkla parka ulaşım sağlayabilirsiniz. Ya da şahsi aracınızla tabelalar yardımıyla ulaşım sağlayabilirsiniz. Ulaşım ile ilgili daha fazla bilgi almak için 0 332 327 00 61 numaralı telefonla iletişim kurun.

80 Binde Devr-i Alem Parkı Ziyaret Saatleri ve Giriş Ücreti

80 Binde Devr-i Alem Parkı, her gün 09.00 – 18:30 saatleri arasında ziyarette açıktır. Giriş ücreti: 8 TL, Öğrenci; 5 TL

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here