Anadolu Üniversitesi Eğitim Karikatürleri Müzesi Nerede

Eskişehir ilimizin Odunpazarı ilçesinde bulunan ve Anadolu üniversitesinin bünyesinde yer alan Anadolu Üniversitesi Eğitim Karikatürleri Müzesi hakkında edindiğimiz izlenim ve gözlemlerimizi siz değerli okurlarımıza sunacağız.

Eskişehir Anadolu Üniversitesi Eğitim Karikatürleri Müzesi

ziyaretçiler karikatürleri incelerken
ziyaretçiler karikatürleri incelerken

İlimize yolunuz düşerse mutlaka uğramanız gerekir. Türkiye’de bir ilk olan bu müze 1900’lü yılların başında inşa edildiği tahmin edilmektedir. İlk başta konut olarak kullanılan bu yapı daha sonra restorasyon çalışmaları ile müzeye dönüştürülmüştür. İki katlı olan bu müze 265 metre karelik bir arsa üzerinde kurulmuştur. Bu müze 2004 yıllında Anadolu Üniversitesi merkezine bağlı bir kurum haline gelmiştir. Müzede daimi sergi, değişken sergi, portreler odası, Türk karikatür ustalar odası, Eskişehir karikatür odası bölümlerinde oluşmaktadır. Müzede karikatür çizilebilecek alan da mevcuttur. Alt katta önemli karikatürler sergilenmektedir. Ayrıca müzede araştırma  alanı da mevcuttur. İstediğiniz kitabı bulabiliyorsunuz. Bu müzede ayrıca karikatür, poster, kitap bağışı kabul etmektedir. Müze bağış sayesinde her gün büyümektedir. Ziyaretçilerin dikkatini çekmeyi başarmıştır.

Anadolu Üniversitesi Eğitim Karikatürleri Müzesi Nerede
Anadolu Üniversitesi Eğitim Karikatürleri Müzesi Nerede

Sizin için müzenin çalışma saatlerini öğrendik. Müze pazartesi ve bayram günleri hariç Her gün saat 10:00-18:00 saatleri arasında açıktır.

Sonuç olarak bu ilimize yolunuz düşerse mutlaka gelip görmeniz gereken bir müzedir. Çok orijinal karikatürler bulabileceğiniz bir müzedir.

Anadolu Üniversitesi Eğitim Karikatürleri Müzesi
Anadolu Üniversitesi Eğitim Karikatürleri Müzesi

Anadolu Üniversitesi Eğitim Karikatürleri Müzesi Nerede?

Anadolu Üniversitesi Eğitim Karikatürleri Müzesi, Eskişehir ilimizin Odunpazarı ilçe merkezine bağlı Akcami Mahallesi, Malhatun Sokak No.6’da bulunur.

Anadolu Üniversitesi Eğitim Karikatürleri Müzesi Nasıl Gidilir?

Buraya ulaşmak için şehrin her noktasında toplu taşıma araçları kullanarak ulaşım sağlayabilirsiniz.

Anadolu Üniversitesi Eğitim Karikatürleri Müzesi Ziyaret Saatleri & Giriş Ücreti

Anadolu Üniversitesi Eğitim Karikatürleri Müzesi, Pazartesi günü dışında haftanın her günü 10:00-18:00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz. Girişi Ücretsizdir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here