Ankara Tandoğan Meydanı Nerede, Nasıl Gidilir?
Ankara Tandoğan Meydanı Nerede, Nasıl Gidilir?

Anadolu Meydanı ya da eski adıyla Tandoğan Meydanı Nerede, Nasıl Gidilir? sorularına cevap bulacağız. Umarım bu yazı ile meydan hakkındaki merak ettiğiniz sorulara cevap bulursunuz.

Tandoğan Meydanı, 1946 yılında yıllında şehrin valisi Nevzat Tandoğan intihar ederek vefat etmiştir. İşte ölen valinin ismi bu meydana verilmiştir. Yakın tarihte bu meydanın ismi Anadolu Meydanı ismi verilmiştir. Meydan oldukça popüler bir yerdir. Burada yıl boyunca çok sayıda önemli miting ve gösteriler yapılmaktadır.

Ankara’nın en büyük meydanlarından biri olarak bilinir. Yaklaşık 2,5 milyon kapasitesi bulunur. Ankara’da miting yapan bütün siyasiler bu meydanda yapar. Yolunuz Ankara’ya düşerse mutlaka bu meydanı ziyaret edin derim. Meydan üzerinde ve çevresinde gezilip görülecek birçok yer bulunur.

Ankara Tandoğan Meydanı Nerede, Nasıl Gidilir?

Ankara Tandoğan Meydanı veya yeni ismiyle Anadolu Meydanı, Ankara’nın Çankaya ilçesine bağlı Bahçelievler semtinin alt kısmında bulunur. Buraya ulaşmak için birçok farklı seçenek bulunmaktadır. Fakat buraya ulaşmanın en kolay yolu metro’dur. Aşti’den metro ile 15 dakikadan meydana ulaşabilirsiniz. Aynı şekilde Kızılay meydanında metroya binip buraya çok rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here