Araklı

Araklı Trabzon iline bağlı bir ilçedir. Araklı ilçesi Trabzon il merkezine 49 km uzaklıkta yer almaktadır.

Araklı İlçesi

Araklı ilçesi Karadeniz otoyolu üzerinde bulunmaktadır. Karadeniz’in tipik ve şirin ilçelerinden biridir. Araklı ilçesinde yer alan gezilecek yerler şunlardır:

Mahura (Bereketli) Şifalı Su

Araklı ilçe merkezine 10 km uzaklıkta Bereketli Köyünde yer almaktadır. Halk arasında acı su adını almıştır. Maden suyu tadındadır. Bu su birçok hastalığa iyi gelmektedir. Mahura Şifalı suyu böbrek taşı düşmesine, mide rahatsızlıklarına ve cilt hastalıklarına iyi gelmektedir.

Pazarcık Milli Parkı

Turizm Bakanlığı tarafından turizm merkezi ilan edilen Pazarcık Milli Parkı Karadere kıyısında yer almaktadır. Bu milli park içinde çarşı, et ve balık lokantaları ve çam ağaçları ile kaplı yeşil alanlar bulunmaktadır. Milli park girişinde ise Pazarcık Mağarası bulunmaktadır. Keyifli zamanlar için Pazarcık Milli Parkını tercih edebilirsiniz.

Kalecik Kalesi

İlçe merkezine 3 km uzaklıkta yer almaktadır. Kalecik Mahallesinde deniz kıyısında bulunmaktadır. Kalenin ne zaman ve kim tarafından yapıldığı bilinmemektedir. Kalecik kalesinin hemen altında çok güzel bir plaj bulunmaktadır. Tarihin ve doğanın buluştuğu Kalecik Kalesini görmenizi tavsiye ederim.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here