Arapapıştı Kanyonu Nerede, Nasıl Gidilir ve Tekne Ücretleri Ne Kadar?
Arapapıştı Kanyonu Nerede, Nasıl Gidilir ve Tekne Ücretleri Ne Kadar?

Aydın ili, Bozdoğan ilçe sınırında bulunan Arapapıştı Kanyonu ile ilgili izlenim ve gözlemlerimizi aktaracağız.

Bunu yaparken Arapapıştı Kanyonu Nerede, Nasıl Gidilir? Tekne tur Ücretleri ne kadar sorularına cevap bulacağız.

Aydın’ın Bozdoğan ilçe sınırında bulunan Arapapıştı Kanyonu, 10 km uzunluğu, yer yer 8-12 metreye kadar düşen genişliği ve 400 metre yüksekliği ile görenleri kendine hayran bırakmaktadır. Buraya yıl boyunca çok sayıda kişi tarafından ziyaret edilmektedir.

Son yıllarda turistlerin gözde noktası olan Arapapıştı Kanyonu, binlerce yıllık mağarası, kaya mezarları, tarihi kalesi ve muazzam doğal güzellikleriyle dikkat çekmektedir. Buraya gitmek için tekne turuna katılmanız gerekir. Bu nedenle yoğunluktan dolayı buraya gelmeden en az 2 gün öncesinden arayıp randevu almanız gerekir. 2 saat süren tekne turu ile hayatınızın en güzel vaktini geçirmiş olursunuz.

Buraya sevdiklerinizle birlikte gelip bu saklı cenneti keşfedebilirsiniz. Ayrıca bu kanyonun oldukça ilginç bir hikayesi de bulunur. Özellikle ismi nerede geldiği konusunda. Bu hikayeyi size anlatmak istemiyorum. Çünkü buraya gidip yerel halkta öğrenirseniz emin olun daha çok hoşunuza gidecektir. Şiveleri de hikayeye renk katmaktadır.

Arapapıştı Kanyonu Nerede, Nasıl Gidilir?

Arapapıştı Kanyonu, Aydın’ın Bozdoğan ilçesine bağlı Kemer Mahallesindeki Kemer Barajı üzerinde bulunur. Aydın il merkezine yaklaşık 92 km uzaklıkta bulunur. Buraya ulaşmak için özel aracınızla hem Yenipazar üzerinden hemde Çine üzerinden tabelalar yardımıyla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Ya da Bozdoğan ilçesine gelip buradan servislerle ulaşmak mümkündür. Kemer İskelesine gelip arabadan inin burada teknelerle anlaşıp 2-2,5 saat süren tekne turunu yapabilirsiniz. Tekne Turu öğrenciler 25 TL, yetişkinlerin ise 35 TL ücret ödemektedir.

Göz at ;

  1. Bozdoğan Gezilecek Yerler
  2. Bozdoğan Arapapıştı Kanyonu
  3. Bozdoğan Nerede, Nerenin İlçesi ve Hangi Bölgede Şehirde
  4. Aydın Gezilecek Yerler
  5. Aydın’da Gezilecek 10 Yer
  6. Aydın Gece Hayatı
  7. Ege’de Mutlaka Görülmesi Gereken 10 Yer
  8. Aydın Nerede, Hangi Bölgede ve Nüfusu
  9. Aydın Otelleri ve Aydın Otel Fiyatları

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here