Artvin Atatepe Nerede, Nasıl Gidilir?
Artvin Atatepe Nerede, Nasıl Gidilir?

Artvin şehir merkezine yaklaşık 3 km uzaklıkta bulunan Atatepe, şehre hakim bir noktada bulunup mutlaka görülmesi gereken yerlerden biridir.

Bu tepe üzerinde Sıtkı Kahvecioğlu Vakfı tarafından yaptırılan Türkiye’nin en büyük Atatürk heykeli bulunmaktadır. Heyeklin hemen altında ise cafe ve restoran bulunur. aynı zamanda bu tepe; kongre merkezi , teleferik ve uluslararası yarı maraton tarzında projeler ile popüler olmaya devam ediyor. Buraya yıl boyunca çok sayıda kişi tarafında ziyaret edilmektedir. Oldukça dikkat çeken bu tepe yeteri kadar tanıtımı yapılmadığı için çok kişi tarafında bilinmemektedir.

Artvin Atatepe Nerede, Nasıl Gidilir?

Atatepe, Artvin kent merkezine bağlı Şehitlik Köyün sınırında bulunur. Artvin il merkezine yaklaşık 3-4 km uzaklıkta bulunur. Buraya ulaşmak için şahsi aracınızla veya ticari taksi ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Buraya toplu taşıma araçların şuan seferleri bulunmamaktadır.

  • Buraya şahsi aracınızla gelmek isterseniz kent merkezden Yurttaş Saraç ve Yusufeli Caddelerini takip ederek ulaşabilirsiniz.
  • Kent merkezde birçok ticari taksi bulunur. Bu taksilerle de ulaşım sağlayabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here