gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Astana Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkentidir? – Astana Kazakistan’ın başkentidir. Astana ülkenin kuzeydoğusunda yer almaktadır.

Astana Nerede

Yeni kurulan bir kent olan Astana kentinde çok sayıda yeni, büyük ve gösterişli binalar bulunmaktadır. Astana kentinde bulunan gezilecek yerler şunlardır :

Göz at ;

  1. Astana Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
  2. Kazakistan’da Gezilecek 10 Yer
  3. Kazakistan Nerede?
  4. Kazakistan’ın başkenti, şehirleri ve bölgeleri
  5. Kazakistan Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?

İhtişamlı binası ile dikkat çeken Kazakistan Ulusal Müzesi, Orta Asya’nın üçüncü en büyük camisi olma özelliğine sahip olan 2008 yılında ibadete açılan Nur Astana Camii, sıra dışı mimarisi ile dikkat çeken Barış ve Uzlaşma Sarayı, Astana kentinin en önemli simgesi olan 105 metre yükseklikteki Bayterek Anıtı, Kazakistan’ın ilk ve tek askeri tarih müzesi olan Silahlı Kuvvetler Müzesi, Orta Asya’nın ikinci en büyük camisi olan Hazreti Sultan Camii, Rus edebiyatının en önemli isimlerinden Fyodor Dostoyevski’nin yaşadığı ev olan Dostoyevski Müzesi, Devlet Opera Bale Tiyatro Merkezi ve Khan Shatyr Eğlence Merkezi.

Çok sert karasal bir iklime sahip olan Astana kentini ziyaret etmek için en uygun dönem eylül ve ekim aylarıdır. Astana kentine İstanbul çıkışlı direkt uçuşlar bulunmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here