Aydos Tepesi Nerede, Nasıl Gidilir?
Aydos Tepesi Nerede, Nasıl Gidilir?

İstanbul’un en yüksek tepesi olan Aydos Tepesi Nerede ve Nasıl Gidilir? sorularına cevap bulacağız. Ayrıca bu tepe hakkındaki izlenimlerimizi aktaracağız.

537 metre yüksekliğiyle İstanbul’un en yüksek tepesi olarak bilinen Aydos Tepesi, gezilip görülmeye değerdir. Özellikle buraya çıkıp muazzam görsel şölenler izleyebilirsiniz. Ayrıca burası mesire yeri olarak da kullanmaktadır. Harika manzara karşılığında sevdiklerinizle birlikte muazzam bir piknik keyfi yaşayabilirsiniz. Bunlar dışında tepe üzerinde yürüyüş parkurları, büfe ve çocuk oyun alanları bulunmaktadır. Her mevsim farklı bir güzelliğe bürünen bu tepeyi mutlaka ziyaret edin derim.

Aydos Tepesi Nerede, Nasıl Gidilir?

Aydos Tepesi, İstanbul’un Kartal ilçesine bağlı Çarşı Mahallesinde bulunur. Buraya ulaşmak için birden fazla seçenek bulunmaktadır. Bu seçenekleri tek tek ele almak istiyorum. Şöyle ki;

Toplu Taşıma İle: Buraya otobüs ile gitmek isterseniz ilk başta Kadıköy’e gelmeniz gerekir. Kadıköy’de 21U otobüsüne binip ‘Çamlık’ durağında inip biraz yürüdükten sonra tepeye ulaşırsınız.

Şahsi aracınızla: E-5 ve TEM bağlantılarıyla Kartal-Yakacık ve Sultanbeyli istikametinden tabelalar yardımıyla çok rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here