Bahamalar Nerede
Bahamalar Nerede

Bahamalar Nerede? – Amerika kıtası üzerinde yer alan Bahamalar Ülkesi Amerika kıtasına bağlı ülkelerden biridir. Amerika Birleşik Devletleri’nin Florida eyaletinin Güneydoğu kıyısında Küba ve Haiti ve kuzeyinde Dominik Cumhuriyeti yer almaktadır.

Bahamalar Nerededir?

Tam adı Bahama Milletler topluluğu olan Bahamalar Ülkesi İspanyolcada sığ deniz anlamına gelmektedir. Bahamalar; Batı Hint Adalarının kuzey ve kuzeydoğu sınırını oluşturan takımadalara yayılan bir ülkedir.

Göz at ;

  1. Bahamalar Gezilecek Yerler
  2. Bahamalar Nerede?
  3. Bahamalar’da Gezilecek 10 Yer
  4. Bahamalar’ın Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
  5. Bahamalar Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?

Ülke yaklaşık 700 ada ve 100’e yakın çıplak kayadan oluşmaktadır. Ülkenin toplam yüz ölçümü 13.939 kilometre karedir. Ülkenin başkenti ve aynı zamanda en önemli şehri olan New Province’de bulunan Nassau’dur.

Ülkenin resmi dili İngilizcedir. Ülke halkı İngilizce dilini Bahama aksanı ile konuşmaktadır. Ülke genelinde en yaygın inanç Protestan Hristiyanlıktır. Ülkede tropikal Savan iklimi hâkimdir. Bundan dolayı ülkede kış ve yaz ayları sıcak geçmektedir.

Ülkenin başkenti Nassau’da bir uluslararası hava limanı bulunmaktadır. Türkiye’den Bahamalar ülkesine direkt uçuş bulunmadığından İngiltere ya da Miami’den aktarmalı olarak ulaşım sağlanmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here