gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Bakü Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkentidir. – Bakü Azerbaycan ülkesinin başkentidir. Bakü ülkenin en doğusunda Hazar Denizinin kıyısında yer almaktadır.

Bakü Nerede

Azerbaycan’ın en büyük şehri olan Bakü Kafkasların Paris’i olarak bilinmektedir. Bakü ülkenin en önemli kültür ve ticaret merkezidir. Sürekli büyüyen ve gelişen bir şehir olan Bakü’de gezilecek çok sayıda yer bulunmaktadır.

Göz at ; 

  1. Azerbaycan Gezilecek Yerler
  2. Bakü Nerede
  3. Azerbaycan’da Gezilecek 10 Yer
  4. Azerbaycan Nerede?
  5. Azerbaycan’ın Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
  6. Azerbaycan Vize İstiyor mu? Azeri Vizesi Nasıl Alınır?
  7. Bakü Otelleri ve Bakü Otel Fiyatları
  8. Azerbaycan’a Gitmek için 10 Neden

Kentte gezilecek başlıca yerler : kentin içeri şehir olarak anılan eski yerleşim bölgesinde yer alan 15. yüzyılda inşa edilmiş olan Şirvanşahlar Sarayı, Azerbaycan ve Bakü’nün simgelerinden biri olan 2000 yılında UNESCO tarafından dünya miras listesine alınmış olan Kız Kalesi, 1967 yılında hizmete açılmış olan Azerbaycan halılarının sergilendiği Azerbaycan Halı Müzesi, 1942 yılından beridir hizmet veren Bakü Hayvanat Bahçesi ve Bakü şehir merkezine 30 kilometre mesafede yer alan 1713 yılına ait bir yapı olan Mecusi Tapınağı Ateşgahdır.

Karasal bir iklime sahip olan Bakü kentini ziyaret etmek için en ideal zaman nisan ve ekim ayları arasıdır. Türkiye’den Bakü kentine İstanbul çıkışlı direkt uçuşlar bulunmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here