Bali Nerede, Nasıl Gidilir?
Bali Nerede, Nasıl Gidilir?

Bali Asya kıtasında yer alır. Bali Endonezya’dadır. Endonezya’nın en ünlü adasıdır. Bali Adası, Endonezya ve Asya kıtasının en önemli turizm bölgesidir.

Bali Nerededir?

Bali adası Endonezya ülkesinde yer almaktadır. Türkiye’den Bali’ye genellikle Balayı için ziyaretler olmaktadır. Yani Bali adası bizler için bir balayı adasıdır. Çok güzel bir turizm cenneti ve tatil yeri olması nedeniyle sadece Türkiye’den değil, aynı zamanda Dünyanın hemen her yerinden bu adaya turist akını olmaktadır.

Yemyeşil doğası, maymunlar ormanı, muhteşem plajları ile sizlere gerçek anlamda bir tatil vaad etmektedir. Sadece bu kadar da değil ; Mistik Asya havası, devasa tapınakları, muhteşem otelleri ve Tanrılar adasıyla sizleri kesinlikle kendine bağlayacak ve bir daha gelmeniz için nedenler bulacaksınız.

Bali Nasıl Gidilir?

Türkiye’den Bali adasına ne yazık ki direk gidiş bulunmamaktadır. Türkiye’den yaklaşık olarak 15 saatlik bir uçak yolculuğu sonrası Bali Ngurah Rai International Airport ya da diğer adıyla Denpasar Uluslararası Hava limanına varıyorsunuz. Buradan yaklaşık 20 dakika sonra ise Bali’ye varabilirsiniz. Mayıs – Eylül ve Aralık – Ocak arası genellikle turistlerin yoğun olarak geldikleri sezonlardır. Kasım ve Mart ayları arasında ise genellikle düşük sezon olarak kabul edilmektedir.

Son olarak size güzel bir haberimiz var. Endonezya vizesinin aksine Bali adası Türk vatandaşlarından vize istemiyor. Hava alanında 35 dolar ödeyerek vize alabilirsiniz.

Bali Nerede, Nasıl Gidilir?
Bali Nerede, Nasıl Gidilir?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here