Başbağlar Köyü Nerede, Başbağlar Köyü'ye Nasıl Gidilir?
Başbağlar Köyü Nerede, Başbağlar Köyü'ye Nasıl Gidilir?

Erzincan’ın Kemaliye ilçesine bağlı Başbağlar köyü ile ilgili izlenim ve gözlemlerimizi aktaracağız. Bunun dışında Başbağlar Köyü Nerede, Başbağlar Köyü’ye Nasıl Gidilir? sorularına cevap bulacağız.

Erzincan kent merkezine yaklaşık 220 kilometre uzaklıktaki Başbağlar köyünü daha çok 5 Temmuz 1993 tarihinde yapılan katliam ile biliyoruz. Gece yarısı köye yapılan silahlı baskınla 28 insanımızı kurşuna dizip ve 5 kadını da yakarak adeta büyük bir katliam yapmışlardır. üzerinden 25 yıl geçmesine rağmen ateş hiçbir zaman sönmedi. İlk günkü gibi taze ve sıcaktır. Bugün Başbağlar Katliamın yıl dönümüdür. Bu vesile ile site olarak şehit olanlara Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Bir daha böyle acılar yaşanmasın istiyoruz. Umarız ve dileriz ki bu son olur.

Başbağlar Köyü Nerede, Nasıl Gidilir?

Başbağlar Köyü, Erzincan’ın Kemaliye ilçesine bağlı bir köydür. Erzincan kent merkezine yaklaşık 220 kilometre, Kemaliye ilçesine ise yaklaşık 55 km uzaklıkta bulunur. Buraya ulaşmak için özel aracınızla Kemah-Kuruçay yolu üzerinden tabelalar yardımıyla ulaşım sağlayabilirsiniz. Ya da Kemaliye ilçesine gelip burada köy dolmuşlarıyla ulaşım sağlayabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here