gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Güney Doğu Avrupa’nın en büyük şehri olan Belgrad’da gece hayatı ve gece eğlencesi çok renkli ve hareketlidir. Gece hayatı genelde disco,pub,strip barlar, Yüzer kulüpler ve barlarda geçer. Burada eğlence gece yarısı başlar sabah saatlerine kadar durmadan devam eder.

Belgrad Eğlence Hayatı

Bilindiği üzere Belgrad şehri Sırbistan’ın başkenti ve  1 milyondan fazla nüfusu ile en büyük şehridir.  Buraya her yıl dünyanın birçok ülkesinde turist akmaktadır. Ülkemizden de buraya çok sayıda ziyaretçi gitmektedir. Özellikle son yıllarda vize işlemlerinin kaldırılmasıyla beraber ve gece hayatının ucuz olması gibi sebeplerle buraya çok sayıda ziyaretçi akın etmesine neden olmuştur.

Göz at ;

 1. Belgrad Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
 2. Belgrad Gezilecek Yerler
 3. Belgrad Otelleri ve Belgrad Otel Fiyatları
 4. Belgrad Gece Hayatı
 5. Novi Pazar Nerede, Nasıl Gidilir?
 6. Sırbistan’da Gezilecek 10 Yer
 7. Sırbistan’ın Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
 8. Sırbistan Nerede?
 9. Sırbistan Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?

Ayrıca Balkan ülkeleri arasındaki en iyi gece hayatına sahip şehirdir desek hiç yanlış olmaz. Burada çok sayıda gece mekanı bulunur. Özellikle Sava ve Tuna nehirleri üzerinde birçok yüzer kulüp ve bar bulunur. Bu mekanlarda sabaha kadar eğlence zirvede olmaktadır. Bu şehirde nereye giderseniz gidin gece hayatı çok renkli ve hareketli olduğuna şahit olursunuz.

Gece yarısından sonra açılan mekanlara sabaha kadar canlı müziklerle gecenize renk katmaktadır. Mekanlarda başlanan eğlence sokaklara da taşımaktadır. Şehrin her sokağında gece çalgıcıları bulabilirsiniz. Şimdi şehirde bulunan bazı gece mekanlarına göz atalım. Burada bulunan mekanlarda ilginç bir anınız olursa yorum kısımında bizimle paylaşın.

Belgrad Geceleri

Club 20/44

Belgrad Şehrinde bulunan Sava Nehri üzerinde bulunan ve şehrin gözde mekanlarından biridir. Bu mekan yaz ve kış her mevsim hizmet etmektedir. Özellikle yaz mevsiminde açılan pistte sabaha kadar doyasıya eğlenebilirsiniz.

Adres: Savski kej BB, 11070, New Belgrade

Telefon: +381 64 2448013

The Tube

Dorcol Bölgesinde bulunur. 2007 yıllından berri hizmet etmeye devam eder. Mekan 3 gün açık kalıp diğer günler kapalıdır. Her gece farklı bir tarzda müzik çalınmaktadır. Bu mekan harika bir ortamı var. Bazen Elektronik müzik alanda dünyaca ün yapmış sanatçıları burada sahne aldığına şahit olabilirsiniz.

Adres: Simina 21, Beograd 11000, Sırbistan
Telefon: +381 62 262212

Plastic Club

Bu mekan şehrin tam merkezinde bulunur. Mekanın iki farklı bölümü var. İlk bölüm yaz mevsimlerinde Sava nehri üzerinde yüzen bir gece kulübü olurken diğer mevsimlerde şehir merkezde kapalı alanda hizmet vermektedir. Bu mekanda harika Sırp kızların dans şovlarına şahitlik edebilirsiniz.

Adres: Takovska 34, Beograd 11000, Sırbistan
Telefon: +381 60 579610

Club Sound

Belgrad Şehrinde Bulunan Sava Nehri üzerinde birçok yüzen kulüp ve bar olduğunu söylemiştik. Bu nehir üzerinde yüzen en gözde kulüp hangisi derseniz kesinlikle bu mekan derim. Harika bir ortamı var. Dünyaca ünlü sanatçıların sahne aldığı ve dansçı kızları şovları size harika bir gece yaşatır. Bu mekan biraz lüks kesime hitap ediyor. Buraya gelirken paranızın bol ve elbisenizin şık olması lazım.

Adres: Ulica Savski kej, Beograd, Sırbistan

Club Povetarac

Şehrin popüler mekanlarından biridir. Her gece her tarzda müzikler çalınmaktadır. Harika şehrin atmosferini hissetmek için bu mekanı tercih edebilirsiniz.

Adres: Povetarac- Brodarska BB, 11070, New Belgrad
Divljine – Bulevar Vojvode Bojovica 6-8, 11000, Belgrad

Club Angels

Pariska Caddesinde  bulunur. Şehrin en popüler mekanlarından biridir. Buraya giriş ücretsiz olup Rezervasyon yapmayanları almıyorlar. Yaklaşık 300-400 kişilik bir kapasitesi var. Yaz mevsiminde burada bir bahçe açılmaktadır. Bahçede de eğlence son hızı ile devam ediyor. Çarşamba günleri özel olarak dünyaca ünlü DJ performansları sergileniyor. Buraya genelde gençler takılıyor.

Adres: No:1 Pariska Caddesi, Belgrad, Sırbistan

Mr Stefan Braun

Şehirde en popüler mekanlarından biridir. Bu mekanda ülkede ün yapmış ses sanatçıları sahne almaktadır. Bunun dışında Harika Sırplı kızlar burada dans ve gösteri şovlarını dikkat çekmektedir. Rezervasyon olmadan içeri girmeniz zor. Gece yarısından sonra bu mekan açılır. Harika bir gece yaşatır.

Adres: Nemanjina 4, Beograd 11000, Sırbistan
Telefon: +381 65 5566456

Beton Club

Kalemegdan’ ın paralel caddesinde bulunur. Bu mekan Şehrin en gözde mekanlarından biridir. Bu mekan daha çok kış mevsiminde gözde mekan olmaktadır. Bu yüzden mekana kış mekanı denilmektedir. Bu mekana gelenler daha çok elektronik ve house müzik için gelmekteler. Burada harika bir gece yaşayabilirsiniz.

Adres: Bulevar vojvode Bojovića, Beograd 11000, Sırbistan

Club Molokini

Pariska Caddesinde  bulunur. Buraya gidenler harika müzik ve içkiler eşliğinde güzel bir gece yaşayabilirsiniz.

Adres : Pariska 1/A, 11000 Beograd, Stari Grad Telefon: /, Mobilni: 064/013-3300

Bunlar dışında şehirde birçok sanatsal ve kültürel gösteri ve sergiler bulunur. Bunlara takılabilirsiniz. Şimdi şehre geldiğiniz bilmeniz gereken bir iki tane küçük uyarıda bulunayım.

 • Şehirde bulunan birçok mekan giysi zorunluğu bulunmaktadır. Gece mekanlarına giderken şık giyinmeye dikkat edin. Sonra kapıda geri dönmeyin.
 • Burada bulunan mekanlara rezervasyon yapmadan gitmeyin. Yine dönmek zorunda kalırsınız.
 • Şehirde bulunan mekanlar genelde ucuz olmaktadır. Bu nedenle kaliteli mekanlara gitmeye özen gösterin.
 • Şehirde çoğu yere taksilerle ulaşım yapılır. Buradaki taksilerin bir kısmı korsan olup tehlike saçmaktadır. Bunlara dikkat edin.
 • Sırp erkek ve kızları çok solgun veya soğuk olabilirler. Fakat gece hayatı ile birlikte onların sıcak yüzlerini de görebiliyorsunuz.
 • Size Belgrad şehrinde iyi eğlenceler diliyorum. Sorularınız olursa yorum kısımında bizimle paylaşın.

4 YORUMLAR

 1. merhaba sinanben osman kaplan ve bir arkadaşımla antalyadan blgrada18 temuz geleceğim 5 günlük ev tuttum beğinirsem bir hafta daha kalacağım bir cok konuda bize rehberlik yapmanı istersem 5gün veya günlük ne kadar para istersi

 2. Herkese merhaba,
  Yaklaşık 2 yıldır burada ikamet eden profesyonel bir rehberim. Belgrad’da konaklama, havalimanı transferi, şehir turu, tarihi turlar, Novi Sad restoran rezervasyonları gibi birçok bilgi için bize ulaşabilirsiniz. Kolay gelsin

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here