gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Bişkek Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkentidir? – Bişkek Kırgızistan’ın en büyük şehri ve başkentidir. Bişkek Kırgızistan’ın kuzeyinde Kazakistan sınırında yer almaktadır.

Bişkek Nerede

Bişkek mermer yapıları ve şehir parkları ile ünlü bir kenttir. Bişkek kentinde gezilecek çok sayıda yer bulunmaktadır. Kent genelinde gezilecek başlıca yerler şunlardır:

Göz at ;

  1. Bişkek Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
  2. Kırgızistan’da Gezilecek 10 Yer
  3. Kırgızistan Nerede?
  4. Kırgızistan’ın Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
  5. Kırgızistan Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?

1984 yılında inşa edilen kentin ana meydanı ve merkezi olan Maco Alá Too Meydanı, Alá Too Meydanı ve Parlamento Binası arasında yer alan Bişkek Tarih Müzesi, Beyaz Saray olarak da bilinen Bişkek Parlamento Binası, şehir merkezinde yer alan Panfilov Parkı, Devlet Güzel Sanatlar Müzesi, Bişkek’in en popüler ve turistik pazarı Osh Bazaar, Mikhail Frunze Müzesi, Asya’nın en büyük Ortodoks Kilisesi olan Rus Ortodoks Kilisesi ve Tanrı Dağlarının yüksek alanlarında kurulmuş bir ulusal park olan Alá Arça Milli Parkı.

Karasal iklimin hüküm sürdüğü Bişkek kentine gitmek için en uygun zaman haziran, temmuz ve ağustos aylarıdır. Bişkek kentine Türkiye’den direkt uçuşlar bulunmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here