PAYLAŞ
Bolivya Nerededir
Bolivya Nerededir

Bolivya Nerededir? – Gerçek adı Çok Uluslu Bolivya ülkesi olan Bolivya Güney Amerika’da yer almaktadır. İspanya sömürgesi altındayken ülkenin adı Yukarı Peru’ydu.

Yaklaşık bir milyon kilometrekarelik alana sahip olan Bolivya; Güney Amerika Kıtası’nda yer alan denize kıyısı olmayan ülkelerden biridir. Bolivya’nın güneydoğusunda Paraguay, güneyinde Arjantin, kuzeybatısında Peru, güneybatısında Paraguay, kuzey ve doğusunda ise Brezilya bulunmaktadır. Üç bölgeye ayrılmış olan Bolivya ülkesinin başkenti Sucre’dir. İdari şehri ise La Paz’dır.

Çok kültürlü bir yapıya sahip olan Bolivya ülkesinde 36 tane resmi dil bulunmaktadır. Bu diller arasında ülkede en çok konuşulan dil İspanyolcadır. Seküler bir ülke olan Bolivya’nın resmi dini yoktur. Fakat ülkenin büyük bir çoğunluğunu Roma Katolikleri oluşturmaktadır. Ilıman bir iklime sahip olan Bolivya’ya gitmek için en ideal zaman Mayıs ve ekim ayları arasıdır. Vize isteyen ülkeler arasında yer alan Bolivya ülkesine Türkiye’den direkt uçuşlar bulunmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here