PAYLAŞ
Gölköy Barajın yanında piknik alanı

Nerede: Bolu

Nasıl gidilir: Buraya özel aracınızla ulaşmanız mümkündür.

Hangi bölgede: Karadeniz Bölgesi

Şehir merkezine ne kadar uzaklıkta: 10 km

Bolu ilimizin batısında yer alan ve bolu ovasını sulamak amacıyla yapılan Bolu Gölköy Barajı hakkında sizinle gözlemlerimizi aktaracağız.

Gölköy Barajın yanında piknik alanı
Gölköy Barajın yanında piknik alanı

İlimizde bulunan bu barajın tarihine bir göz atalım önce

Gölköy barajı ilimizin merkezine 10 km batısında bulunur. Bu baraj Büyüksu çayı üzerinde, sulama ve taşkını önlemek amacı ile 1965-1970 yılları arasında inşa edilmiştir. akarsu yatağından yüksekliği: 21,5 metre su seviyesi yüksek olduğunda 185 hektarlık bir alan kaplamıştır.

Gölköy Barajı Nerede
Gölköy Barajı Nerede

Barajın oluşturduğu küçük gölün etrafı ormanla kaplanmıştır. Bu gölde birçok balık türü bulunmaktadır.  Ulaşımı kolay ve merkeze yakın olmasından dolayı buraya gelip olta ile balık avlayan birçok kişiye şahit olabilirsiniz. Ayrıca yeşilliği ve sessizliği ile de bilinir. Buraya uğradığımızda birçok ailenin piknik yaptığına şahit olabiliyoruz. Bu nedenle yöre halkı ve dışarıdan gelenler için burası yazın uğrak yeri olmaktadır. Ayrıca buradan düğün konvoylarının geçtiğine de şahit olabilirsiniz. Özellikle Pazar günü buraya gittiğimizde birçok düğün konvoyuna şahit olabilirsiniz. Burası piknik yapmak için ücretli olup ücreti de 5 TL’dir.

gölde en büyük sazan balığın yakalndığı an
gölde en büyük sazan balığın yakalndığı an

Sonuç olarak kafa dinlemek, balık avlamak, yürüyüş yapmak, sevdiklerinizle piknik yapmak için çok güzel bir yerdir. Kesinlikle siz değerli okurlarımıza tavsiye ediyoruz.

Bolu Gölköy Barajı
Bolu Gölköy Barajı

 

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen, Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı giriniz