Borçka Şehir Merkezi

Borçka; Artvin iline bağlı bir ilçedir. Borçka ilçesi Artvin il merkezine 34 km uzaklıkta yer almaktadır.

Borçka Gezilecek Yerler

Dağlar ve ormanlar ile çevrili Borçka ilçesi doğal güzelliği ile ön plana çıkmaktadır. Eşsiz bir güzelliğe sahip Borçka ilçesinde yer alan gezilecek yerler şunlardır:

Muratlı Camii

Borçka ilçe merkezine bağlı Muratlı Köyünde yer almaktadır. Muratlı Camii; 1846 yılında inşa edilmiştir. Ahşaptan yapılan cami ağaç işlemleri ile göz dolduran bir güzellik oluşturmaktadır. Tarihi ve mimari yapısı ile Muratlı Camii görülmesi gereken yapılardandır.

Borçka Karagöl

Borçka ilçe merkezine 25 km uzaklıkta Aralık Köyü yakınlarında yer almaktadır. Karadeniz’in muhteşem yeşilliği ile bütünleşen Borçka Karagöl dünyanın en güzel göllerinden biridir. Heyelan Gölü olan Borçka Karagöl 2002 yılında Bakanlar Kurulu tarafından tabiat parkı ilan edilerek koruma altına alınmıştır.

Göz at ;

 1. Borçka Gezilecek Yerler
 2. Borçka Beyazsu Yaylası
 3. Borçka Yıldız Gölü
 4. Karagöl (Borçka)
 5. Borçka Maçahel
 6. Borçka Nerede, Nerenin İlçesi ve Hangi Bölgede Şehirde
 7. Karadeniz’de Mutlaka Görülmesi Gereken 10 Yer
 8. Karadeniz Otelleri ve Karadeniz Otel Fiyatları
 9. Artvin Gezilecek Yerler
 10. Artvin’de Gezilecek 10 Yer
 11. Sarp Sınır Kapısından Batum’a Nasıl Gidilir, Ulaşım
 12. Artvin Gece Hayatı
 13. Artvin Otelleri ve Artvin Otel Fiyatları
 14. Artvin Nerede, Hangi Bölgede ve Nüfusu
 15. Hopa Otelleri ve Hopa Otel Fiyatları
 16. Artvin Paintball Oyun Alanı Nerede, Nasıl Gidilir?

Çam ağaçları başta olmak üzere çeşitli ağaçlar ile çevrili göl yeşilin yansıması ile muhteşem bir görüntü oluşturmaktadır. Rengarenk çiçeklerin içinde doğanın tüm ihtişamını sergileyen Karagöl saklı bir cenneti andırıyor. Karagöl’ün çevresi karavan, çadırlı kamp ve piknik için uygundur. Ayrıca Karagöl’e yakın yerlerde konaklama imkanı da bulunmaktadır.

Beyazsu Yaylası

Borçka ilçesine bağlı Beyazsu Yaylası Borçka ilçe merkezine yaklaşık 50 km uzaklıkta yer almaktadır. Karçal Dağlarının eteklerinde yer alan Beyazsu Yaylası doğal güzelliği ve temiz havası ile hayran bırakıyor.

Beyazsu Yaylası adını yaylanın girişinde bulunan bir kayadan akarken beyaz köpükler çıkaran sudan almıştır. Yıldız Gölüne iki saatlik uzakta bulunan yaylada konaklamak için bir pansiyon yer almaktadır.

Yıldız Gölü

Borçka ilçesinde Karçal Dağlarının eteklerinde yer almaktadır. Yıldız Gölü ilçenin ikinci gölüdür. Doğa harikası olan Yıldız Gölü serin suları ile yaz aylarında en çok tercih edilen yeridir. Yıldız Gölünün muhteşem manzarasına karşı doğa yürüyüşü yapabilir ve güzel fotoğraflar çekebilirsiniz.

Otingo Kaplıcası

Borçka ilçe merkezine 8 km uzaklıkta yer almaktadır. 300 yıllık şifa kaynağı olan Otingo Kaplıcası; Otingo Ormanları Ilıcası olarak da bilinmektedir. Otingo Kaplıca suları romatizmalı hastalıklara ve halsizliğe iyi gelmektedir. Kaplıca bölgesinde küçük bir konaklama tesisi bulunmaktadır.

Maral Şelalesi

Borçka ilçesine bağlı Camili Köyüne 7 km uzaklıkta yer almaktadır. Yemyeşil bir orman alanının ortasından kayalar üstünden çağlayarak akan ve yaklaşık 30 metre yükseklikten düşen şelale eşsiz bir manzara oluşturmaktadır.

Maral Şelalesinin serin suları eşliğinde keyifli bir doğa yürüyüşü yapabilir ve harika manzara fotoğrafları çekebilirsiniz.

Borçka Artvin
Borçka Barajı
Borçka Hangi Şehirde
Borçka Harita
Borçka Karagöl
Borçka Merkez
Borçka Nasıl Gidilir
Borçka Nerede
Borçka Şehir Merkezi
Borçka

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here