Bubi Kayak Merkezi Nerede, Nasıl Gidilir?
Bubi Kayak Merkezi Nerede, Nasıl Gidilir?

Doğu Anadolu Bölgemizin 650 metre yüksekliğindeki Bubi dağında yer alan Bubi Kayak Merkezi hakkındaki izlenim ve gözlemlerimizi aktaracağız. Bunun dışında Bubi Kayak Merkezi Nerede, Nasıl Gidilir? sorularına cevap bulacağız.

Ağrı il merkezine yaklaşık 18 km uzaklıkta bulunan Bubi Kayak Merkezi, gezilip görülmeye değer bir yerdir. Burada yapılan çalışmalarla bölgeye harika bir kayak merkezi kazandırılmıştır. Bu kayak merkezi tam olarak hizmette açılmasa da yıl boyunca çok sayıda kişiye ev sahipliği yapmaktadır. Burada 600 kişi/saat kapasiteli teleski hizmet vermektedir. Kayak merkezin uzunluğu yaklaşık 1227 metredir. Aralık ayından başlayan kayak sezonu Nisan ayına kadar devam etmektedir. Buraya yolunuz düşerse mutlaka ziyaret edin derim.

Bubi Kayak Merkezi Nerede, Nasıl Gidilir?

Bubi Kayak Merkezi, Ağrı’ya 18 km uzaklıkta bulunan Bubi Dağında bulunur. Ağrı’nın Eleşkirt ilçesine yaklaşık 4 km uzaklıktadır. Buraya ulaşmak için ilk önce Ağrı merkezine ulaşmak gerekir. Daha sonra burada özel aracınızla tabelalar yardımıyla ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca burada Ağrı il Özel İdare Müdürlüğüne ait bir kayak evi bulunmaktadır. Burada konaklama yapabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here