Bulak (Mencilis) Mağarası Nerede, Nasıl Gidilir & Giriş Ücreti

Karabük ili, Safranbolu ilçe sınırında bulunan Bulak (Mencilis) Mağarası, mutlaka gezip görmeniz gereken harika bir yerdir.

Türkiye’nin keşfedilen en uzun mağaralarından biri olduğu söyleniliyor. Mağara yaklaşık 6,5 km uzunluğundadır. Bu uzunluğun sadece 400 metresi turizme açılmıştır. Mağaraya giriş yapmak için 150 basamaklı merdiveni tırmanmanız gerekir. İçeri girer girmez sizi 1,5 milyon yıl öncesine ait sarkıt ve dikitler karşılamaktadır. Ayrıca  Yer altı nehirleri, göletler, şelaleler gibi harika doğal güzelliklerde bulunmaktadır.  Bu oluşumların oluşturduğu harika manzara görülmeye değerdir. İçeride mistik bir hava sizi sarmalamaktadır. Sevdiklerinizle birlikte buraya gelip hoş bir anı olarak hayatınıza yer edebilirsiniz.

Bulak (Mencilis) Mağarası Nerede?

Bulak (Mencilis) Mağarası, Karabük’ün Safranbolu ilçesine bağlı Bulak Köyün sınırlarında bulunur. Safranbolu merkeze yaklaşık 8 km uzaklıktadır.

Bulak (Mencilis) Mağarası Nasıl Gidilir?

Bulak (Mencilis) Mağarası’na ulaşmak için özel araçla veya ticari taksi ile ulaşabilirsiniz. Safranbolu merkezden buraya tabelalar yardımıyla 10-15 dakika özel araçla ulaşılabilirken, Karabük merkezden Beş Bin Evlerden yola çıkıp köprü üzerinde geçip tabelalar yardımıyla yaklaşık 30-45 dakika arasında buraya ulaşmanız mümkündür. Mağaraya 100 metre kala araçtan inip 50 metre yürüdükten sonra burada şirin bir cafe bulunmaktadır. Bu cafede popüler Bağlar Gazozu içebilirsiniz.

Bulak (Mencilis) Mağarası Giriş Ücreti

Bulak (Mencilis) Mağarası Giriş Ücreti 4 TL’dir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here