Basın Müzesi

Bursa ilimizin Nilüfer ilçesine bağlı  Ataevler Mahallesinde bulunan Basın Müzesi ile ilgili topladığımız bilgileri ve gözlemlerimizi sizinle paylaşacağız.

Bursa Basın Müzesi

İlimizde bulunan bu müze 2007 yıllında ziyaretçilerine açılmıştır. Müze çok zengin bir içeriğe sahip olup diğer müzelerden de birçok farkı bulunmaktadır. Bu müzede bulunan eserler daha çok basın ile ilgili olduğu için Basın Müzesi ismini almıştır. Geçmişten günümüze Bursa da yaşanan önemli olayları haber edinen gazete, dergi, matba, radyo, tv  gibi haberleşme araçları burada sergilenip canlandırmaktadır. Sansürlenen haberler de burada sergilenenler arasındadır. Bu müze Bursa ilk yerel gazetesi olan Hüdavandigar basımı ile günümüze kadar ola değişimleri de sergilenmektedir. Ziyaretçi akına uğrayan müze gün içinde 10:00-17:00 saatleri arasında açıktır.

Sonuç olarak tarihi bize getiren bu müzeyi ziyaret edip tarihi yeniden yaşama şansına sahip olamak istiyorsak hemen ilk fırsata Bursa’ya bekliyoruz sizi…

Bursa Basın Müzesi Nerede?

Bursa Basın Müzesi, Bursa’nın Nilüfer ilçesine bağlı  Ataevler Mahallesi, Emek Caddesi üzerinde bulunur.  Bursa Gazeteciler Cemiyeti’nin Basın Kültür Sarayı içinde yer alıyor.

Bursa Basın Müzesi Nasıl Gidilir?

Buraya şehrin her noktasında toplu taşıma araçları kullanarak ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bursa Basın Müzesi Ziyaret Saatleri

Bursa Basın Müzesi, haftanın her günü 10:00-17:00 saatleri arasında ziyarete açıktır.

Bursa Basın Müzesi Giriş Ücreti

Bursa Basın Müzesi Girişi Ücretsizdir.

Basın Müzesi
Basın Müzesi

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here