PAYLAŞ
Burundi Nerede
Burundi Nerede

Burundi Nerede? – Burundi Orta Afrika’da Büyük Göller bölgesinde yer alan yüksek yaylaların olduğu dağlık küçük bir ülkedir. Burundi ülkesi Tanzanya, Ruanda, Demokratik Kongo Cumhuriyeti ile sınır komşusudur.

Ayrıca ülkenin Tanganyika Gölüne kıyısı da bulunmaktadır. Başkanlık tipi cumhuriyet ile yönetilen Burundi ülkesi 17 eyaletten oluşmaktadır. Ülkenin başkenti Bujumbura’dır. Halkın çoğunluğu başkentte yaşamaktadır. Ülkenin resmi dili Kurundi ve Fransızcadır.

Para birimi ise Burundi frangıdır. Ülke nüfusunun yüzde 67’si Hristiyanlık, yüzde 23’ü yerel inançlar, yüzde onu ise İslamiyet dinine inanmaktadır. Ekvatora yakın olan Burundi ülkesinin genelinde tropikal iklim hâkimiyet sürmektedir. Ülke genelinde yaz ayları kurak geçmesinden dolayı ülkeyi ziyaret etmek için en uygun dönem eylül, Kasım, şubat ve Mayıs ayları arasıdır.

Burundi vize isteyen ülkeler arasında yer almaktadır. Burundi ülkesine Türkiye’den direkt uçuşlar bulunmamaktadır. Ülkeye Kenya, Ethiopia ve Tanzanya üzerinden aktarmalı olarak ulaşım sağlanmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here