gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Cakarta Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkentidir? – Cakarta Endonezya’nın başkenti ve en büyük şehridir. Cakarta Java Adasının kuzeybatısında yer almaktadır.

Cakarta Nerede

Nüfusu 8,5 milyon olan Cakarta kenti Endonezya ve Güneydoğu Asya’nın en kalabalık şehridir. Ayrıca dünyanın 12. en büyük kenti olma özelliğine sahiptir. Cakarta Endonezya’nın ekonomik, kültürel ve politik merkezidir. Asya’nın en güzel şehirlerinden biri olan Cakarta’da gezilecek birçok turistik ve tarihi yerler bulunmaktadır.

Göz at ;

  1. Cakarta Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
  2. Endonezya’da Gezilecek 10 Yer
  3. Endonezya Nerede?
  4. Endonezya Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
  5. Endonezya Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?

Endonezya için savaşı simgeleyen Orta Cakarta’nın Merdeka meydanında 132 metre uzunluğuna sahip olan Monas Ulusal Anıtı, Merdeka Başkanlık Sarayı, yaklaşık 120 bin kişilik bir kapasiteye sahip olan dünyanın en büyük stadyumlarından biri olan Bung Karno Ana Stadyumu, Selamat Datang Anıtı, Endonezya’nın milli camisi olan İstiklal Camii, Ancol Rüya Parkı, Cakarta Ulusal Müzesi, Cakarta Wayang Kukla Müzesi, Bin Adalar ve Endonezya Minyatür Parkıdır. Cakarta kentini ziyaret etmek için en uygun tarih mayıs ve eylül ayları arasıdır.

Cakarta’da uluslararası hava limanı bulunmaktadır. Türkiye’den Cakarta kentine direkt uçuşlar bulunmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here