Cam Ocağı Vakfı

Cam Ocağı İstanbul’un Beykoz İlçesine bağlı Riva mahallesinde bulunur. Cam Ocağı Vakfı bir misyon oluşturmuş bunu da sanat galerisi ve atölye şeklinde ziyaretçilerine açmış. Gelin cama dokunun camı sevin ve camdan yapılan eserleri görün diye burada harika bir yer açmış gezilecek yerler listesine almamız gereken yerlerden biridir.

Cam Ocağı İstanbul

Cam ocağında hem çocuklar hem de yetişkinlerin kendine yer bulacağı bu yerde özellikle çocuklar için yapılan harika etkinlikle bulunmaktadır. Çocuklar hafta sonları atölyelerinde boncuk yapma, renkli camları puzzle gibi bir araya getirip pano veya tabak yapma, cama üfleyerek şekil verme gibi çalışmalar yapabiliyorlar. Aynı şekilde usta sanatçıların burada Camda yaptıkları eserleri birlikte izleyebiliyorsunuz.

Cam Ocağı Vakfı Beykoz

Gösteri alanına gittiğinizde hayretle izleyeceğiniz gösteriler yapılmaktadır. Burada Kimi üfleyerek, kimi renkli cam kumlarına kızgın camı bandırıp renklendirerek, ısıtıp ısıtıp nasıl şahane bir eser ortaya çıkarttığına şahit olacaksınız.

Cam Ocağı Vakfı yılbaşı etkinliği

Birde bu cam ocağın kocaman bir bahçesi var bahçede birçok süs eşyası bulunmaktadır. bu süs eşyaların hepsi camdan yapılmıştır. Yanına yaklaştığınızda bu eserleri incelediğinizde vay be dedirtiyor size. Burada Kuşlar, balonlar, korkuluk, çiçekler; hepsi camdan yapılmış harika eserlerdir.

Cam Ocağı Bahçesi

Buraya okul gezileri yapılmaktadır. Okulda müfredat eşliğinde çocuklar getiriliyor. Gösterip yaptırma tekniği ve gösteri teknikleri ile çocuklara öğretimi daha da kalıcı hale getirmektedirler. Buraya genelde özel okuldan öğrenciler gelmektedir. Devlet okullarında hiç karşılaşmadım. Gerçekten bütün okullarda okuyan çocuklar bir defalığına dahi olsa buraya getirip bu ortamı görmeliler. Küçük yaşta bu sanatla tanışmalılar.

Cam Ocağı Vakfı Gezisi öğrencilerle birlikte yaptılar

Nerede: Köyiçi Cad. 72/A 34829 Öğümce – Beykoz/İstanbul

Ziyaret Saat Ve Günleri: Cumartesi günleri hariç her gün 9.00-17.00 arasında atölyemiz ziyaret edilebilir.

Ücret: Atölye çalışmaları olmaksızın sadece gezi için 10 TL bütün aktiviteler için ise 30 TL alınmaktadır. Grup gezileri için önceden randevu alınmalıdır.

 Nasıl Gidilir: Kavacıktan hareket eden 137 No’lu otobüsün Cam Sanat 0kulu durağından ulaşım sağlanabilir.

5-10 dakika uzaklıkta paintball, ATV sürüşü ve Riva deresine paralel doğal piknik ve etkinlik alanları bulunmaktadır.
Cam Ocağı Vakfı, Cam Ustalarını Sanatseverlerle Bir Araya Getiriyor
Cam Ocağı Vakfı yılbaşı etkinliği
Cam Ocağı Vakfı Gezisi
Cam Ocağı Vakfı Gezisi öğrencilerle birlikte yaptılar
Cam Ocağı Vakfı Beykoz
Cam Ocağı İstanbul’un Beykoz İlçesine bağlı Riva mahallesinde bulunur. Cam Ocağı Vakfı bir misyon oluşturmuş bunu da sanat galerisi ve atölye şeklinde ziyaretçilerine açmış.
Cam Ocağı İstanbul
Cam Ocağı çocuklarla atölyede çalışma
Cam Ocağı Bahçesi

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here