Çamlıhemşin

Çamlıhemşin Rize iline bağlı bir ilçedir. Çamlıhemşin ilçesi Rize il merkezine 65 km uzaklıkta yer almaktadır.

Çamlıhemşin İlçesi

Çamlıhemşin ilçesi doğal güzelliği ve tarihi yapıları bir arada taşımaktadır. Çamlıhemşin ilçesinde yer alan gezilecek yerler şunlardır:

Çamlıhemşin Haritası
Çamlıhemşin Merkez
Çamlıhemşin Nasıl Gidilir

Şenyuva Köprüsü

İlçeye bağlı Çinçiva Köyünde yer almaktadır. Fırtına Deresi üzerinde yer almaktadır. Bölgenin en eski köprüsüdür. Tek kemerli bir köprüdür. Toplam 40 metre uzunluğa sahiptir. Kitabesi kayıp olmasından dolayı ne zaman ve kim tarafından yapıldığı bilinmemektedir. Günümüzde hala kullanılmaktadır.

Çamlıhemşin Nerede, Hangi Şehirde
Çamlıhemşin Şenyuva Köyü

Palovit Şelalesi

Çamlıhemşin sınırları içinde bulunan Palovit Şelalesi bölgenin en yüksek debili şelalesi olma özelliğine sahiptir. Yeşil yatağında dökülen Palovit Şelalesi görülmeye değer. Palovit Şelalesine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Muazzam manzaraya sahip olan Palovit Şelalesinde güzel bir doğa yürüyüşü yapabilirsiniz.

Çamlıhemşin Yaylaları
Çamlıhemşin

Büyük Deniz Gölü

Kaçkar Dağlarında yer alan buzul göllerinin en büyüğüdür. Kaçkar Dağları üzerinde yer alan Büyük Deniz Gölüne Çamlıhemşin ilçesinden ulaşım sağlanmaktadır. Yemyeşil bir tabiat arasında yer alan Büyük Deniz Gölü muhteşem manzarası ile görülmeye değer yerlerdendir. Doğa yürüyüşü için en uygun yerlerdendir.

Çamlıhemşin Fırtına Deresi

Kapılı Göller

Verçenik Dağının hemen yanı başında yer almaktadır. Kapılı Göller 300 metre yükseklikte bulunan bir dizi gölden oluşmaktadır. Kaplı göllere iki saatlik bir yürüyüş ile ulaşılmaktadır. Kapılı Göllere temmuz ve ağustos aylarında çıkmak daha uygun. Muhteşem güzelliğe sahip Kapılı Gölleri gördüğünüzde tüm yorgunluğunuzu unutacaksınız.

Verçenik Yaylası

Çamlıhemşin ilçesine 60 km uzaklıkta yer almaktadır. Yayla içinde kamp alanı, pansiyon ve alt yapı imkanları bulunmaktadır. Yaylada her yıl şenlikler düzenlenmektedir. Ayrıca ilçede yer alan Gito Yaylasını ve Hazindak Yaylasını görmenizi tavsiye ederim.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here