Çanakkale Deniz Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ziyaret Saatleri ve Giriş Ücreti

Çanakkale kent merkezinde bulunan Çanakkale Deniz Müzesi, 1915 Yıllında yapılan ve büyük bir destan yazılan Çanakkale cephesinin kara ve deniz savaşını bilgilendirmek amacı ile kurulmuş askeri bir müzedir.

Çanakkale Deniz Müzesi

Çanakkale Deniz Müzesi, Çanakkale savaşın 67. yıl dönümünde yani 1982 yıllında ziyaretçilerine açılmıştır. Burada Çanakkale savaşında kullanılan silah, top, gemi ve birçok askeri obje sergilenmektedir. 2003 yıllında çıkarılan bir kanunla bu müze Anıtkabir Müzesi gibi 1. sınıf Askeri Müze statüsüne alınmıştır. Buraya yolunuz düşerse en az iki saat ayırıp müzenin en ayrıntısına kadar gezin. Eminim o günleri tekrar yaşayacaksınız ve duygulanıp gururlanacaksınız. Özellikle Nusret Gemisini gezmenizi tavsiye ederim.

Çanakkale Deniz Müzesi Nerede?

Çanakkale Deniz Müzesi, Çanakkale kent merkezine bağlı  Fevzipaşa Mahallesinde bulunur. 

Çanakkale Deniz Müzesi Nasıl Gidilir?

Buraya ulaşmak oldukça rahattır. Buraya şahsi aracınızla veya toplu taşıma araçları kullanarak ulaşabilirsiniz. Özel aracınızla gelecekseniz; Kilitbahir Feribot İskelesinden çıktıktan sonra Yalı Caddesine sapmanız gerekir. Burada 15-20 dakika devam ettikten sonra müzeye ulaşmış olursunuz. Toplu taşıma araçları gitmek isterseniz; Kilitbahir Feribot iskelesinden kalkan servislerle ulaşmanız mümkündür. Ya da Çanakkale Saat kulesinin kuzey yönünde ilerleyerek  buraya 10-15 dakika da yürüyerek ulaşabilirsiniz.

Çanakkale Deniz Müzesi Ziyaret Saatleri

Çanakkale Deniz Müzesi, Pazartesi günü dışında haftanın her günü açıktır. Haftaiçi 09:00-17:00, haftasonu 10:00-18:00 saatleri arasında müzeyi ziyaret edebilirsiniz.

Çanakkale Deniz Müzesi Giriş Ücreti

Çanakkale Deniz Müzesi giriş ücreti 7 TL’dir.(Nusret Mayın Gemisi de bu ücrete dahildir. Fakat Çimenlik kalesi bu ücrete dahil değildir.) Öğrenciler burayı ücretsiz bir şekilde ziyaret edebilirler. Ayrıca burası özel günlerde(18-24 Mayıs Müzeler Haftası, 24 Kasım Öğretmen Günü, 23 nisan haftası, Turizm haftası, 30 Ağustos Zafer Bayramı, 10 kasım, 18 Mart Çanakkale Haftası gibi) ücretsizdir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here