Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi Nerede, Nasıl Gidilir, Ziyaret Saatleri ve Giriş Ücreti
Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi Nerede, Nasıl Gidilir, Ziyaret Saatleri ve Giriş Ücreti

Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi Nerede, Nasıl Gidilir, Ziyaret Saatleri ve Giriş Ücreti hakkında bilgi edinmek amacıyla bu yazıyı kaleme aldık. Ayrıca bu merkez hakkında kısaca izlenim ve gözlemlerimizi de aktaracağız.

Çanakkale’nin Eceabat ilçesinde bulunan Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi, 2012 yıllında Çanakkale ruhunu yaşatmak amacıyla hizmette açılmıştır. Bu tanıtım merkezi toplam 11 salondan oluşmaktadır.

Her bir salonu farklı bir amaca hizmet etmektedir. 3 boyutlu görsellerle bu tanıtım merkezi renklendirilmiştir. Buraya yolunuz düşerse mutlaka bu tanıtım merkezini gezip görün. Burada Çanakkale savaşında olup biteni çok net bir şekilde anlayıp kavrayacaksınız. Özellikle Öğretmenler ve ebeveynlerin öğrencileri getirip gezdirmelidir.

Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi Nerede?

Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi, Çanakkale’nin  Eceabat ilçesine bağlı Bigalı semtinde bulunur. Bu merkez, milli Park sınırları içerisinde kalmaktadır.

Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi Nasıl Gidilir?

Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezine ulaşmak için şahsi aracınızla tabelalar yardımıyla ulaşım sağlayabilirsiniz. Ya da Kilitbahir feribot seferlerinin yapıldığı noktada bulunan minibüsleri kullanarak ulaşım sağlayabilirsiniz. Bu tanıtım merkezi bu iskeleye yaklaşık 15 km uzaklıkta bulunur.

Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi Ziyaret Saatleri ve Giriş Ücreti

Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi, Salı günleri dışında haftanın her günü 08:40-17:30 saatleri arasında ziyarette açıktır. Burayı ziyaret etmek için giriş ücreti 15 TL’dir. Fakat buraya gelmeden önce rezervasyon yaptırmanız gerekir. Bilgi ve rezervasyon için (0286) 213 1730 numaralı telefonla iletişime geçmeniz gerekir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here