Casa Vicens Binası (Vicens Evi)
Casa Vicens Binası (Vicens Evi)

İspanya’nın Barselona şehrinde yer alan Casa Vicens Binası (Vicens Evi), İspanyol mimar Antoni Gaudi tarafından Vicens ailesi için 1883 – 1888 yılları arasında inşa edilen önemli bir yapıdır.

Antoni Gaudí’nin Barselona’daki ilk projesidir. Bu nedenle oldukça önemli bir yapıdır. Bu yapı, uzun yıllar farklı amaçlar için kullanıldı. 2005 yıllında ise bu yapı, UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne alınmıştır. 2017 yıllında ise bu ev, müze olarak ziyarette açılmıştır. Burada Vicens ailesine ait çok sayıda eser sergilenmektedir. Bu ev, mimari olarak göz kamaştırmaktadır. Görenler bu yapıya hayran kalıyorlar. Buraya yolunuz düşerse mutlaka bu yapıyı ziyaret edin derim.

Bu yapı, aynı zamanda 2018 Time Dergisinde yayınlayan listede yerini aldı. Bu listede 12 tane yer bulunmaktadır. Bu yapılar, dünyada mutlaka gezilip görülmesi gereken popüler yerlerdir. İşte bu yerlerden biri de Casa Vicens Binası (Vicens Evi)’dir. Bu yapıyı mutlaka görmenizi tavsiye ederim.

Casa Vicens Binası (Vicens Evi) Nerede, Nasıl Gidilir?

Casa Vicens Binası (Vicens Evi), İspanya’nın Barselona şehrinde bulunur. Barselona şehrin 13 km güneyinde Barselona Uluslararası Havalimanı (El Prat) bulunur. Ülkemizden buraya direk ulaşım bulunmaktadır. Yaklaşık 3,5 saat yolculuktan sonra şehrin havalimanına ulaşıyorsunuz. Havalimanından şehir merkezine gitmek için otobüs, tren, taksi veya kiralık araçla ulaşabilirsiniz.

Göz at ;

 1. Madrid Gezilecek Yerler
 2. Madrid Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
 3. Madrid Gece Hayatı
 4. İspanya Nerede?
 5. İspanya’da Gezilecek 10 Yer
 6. İspanya’nın Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
 7. İspanya Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?
 8. Barcelona Gezilecek Yerler
 9. İbiza Gezilecek Yerler
 10. Barselona Gece Hayatı
 11. Barselona Gezilecek Yerler

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here