Çat Barajı Nerede, Nasıl Gidilir?

Güneydoğu Anadolu Bölgesinde Adıyaman ili, Çelikhan ilçe sınırında bulunan Çat Barajı, gezilip görülmesi gereken harika bir doğal güzelliktir.

Çat Barajı

Çelikhan İlçe merkezine 2 km uzaklıkta bulunan bu baraj hiçbir atık su bağlantısı yoktur. Bu nedenle suyu çok berrak ve temizdir. Üzerinde alabalık tesisleri bulunur. Burada yenilen balıkların tadını başka hiçbir yerde bulamasınız. Barajda bulunan en önemli özelik ise Suyun üzerinde yüzen adaların varlığıdır.  Bahar mevsiminde eriyen kar suları  ile birlikte Baraj suyu hareketlenmektedir. Suyun hareketi ile birlikte ufacık adalar suyun üstünde yüzmektedir. Ortaya harika bir manzara çıkmaktadır. Buraya yolunuz düşerse mutlaka uğrayın.

Çat Barajı Nerede?

Çat Barajı, Adıyaman’ın Çelikhan ilçesine bağlı Köseuşağı Köyü sınırlarında bulunur. Adıyaman il merkezine 70 km, Çelikhaan ilçe merkezine yaklaşık 2 km uzaklıktadır.

Çat Barajı Nasıl Gidilir?

Adıyaman il merkezine 70 km, Çelikhan ilçe merkezine yaklaşık 2 km uzaklıkta bulunan Çat Barajı’na ulaşım rahattır. Buraya gelmek için ya Adıyaman kent merkezinden Çelikhan ilçesine gelen servislerle ulaşım yapabilirsiniz. Ya da özel aracınızla tabelaları takip edip ulaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here