Cumayeri

Cumayeri Düzce iline bağlı bir ilçedir. Cumayeri ilçesi Düzce il merkezine 21 km uzaklıkta yer almaktadır. Cumayeri ilçesi Melen Nehri ile ön plana çıkmaktadır. Doğa harikası bir güzelliğe sahip olan Cumayeri ilçesinde gezilecek yerler şunlardır:

Harmankaya Şelalesi:  Cumayeri ilçe merkezine 11 km uzaklıkta bulunan Harmankaya Köyünde yer almaktadır. Harmankaya Şelalesi dar bir vadide katman katman olan kayalar üzerinde akmaktadır. Görkemli bir görüntüye sahip Harmankaya Şelalesinin fotoğrafını çekebilirsiniz. Ayrıca Harmankaya Şelalesi 700 metre uzunluğunda orta zorlukta yürüyüş parkuruna sahiptir. Cumayeri ilçesinin saklı bir cenneti olan Harmankaya Şelalesi görülmesi gereken doğal güzelliklerdendir.

Cumayeri Rafting: Cumayeri ilçesinde yer alan Büyük Melen Nehri raftinge elverişli 13 km parkura sahiptir. Ülkemizin 3. Büyük rafting alanı olan Melen Çayı ilçe merkezine 3 km uzaklıkta yer alan Dokuzdeğirmen Köyü içinde geçmektedir. Rafting severler tarafından en çok tercih edilen Melen Çayı 3+1 zorluk derecesine sahip seviyelerden oluşmaktadır. Melen Çayında mart ayında başlayan rafting sezonu aralık ayına kadar devam etmektedir. Ayrıca Melen Çayı amatör sporcular içinde uygundur. Dokuzdeğirmen Köy meydanında yer alan 600 asırlık, 20 metre uzunluğunda, 11 metre genişliğinde çınar ağacını da görmenizi tavsiye ederim.

Cumayeri

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here