Cunda Adası Nerede, Nasıl Gidilir

Balıkesir’in Ayvalık ilçesine bağlı olan Cunda Adası Ege Denizi üzerinde bulunmaktadır. Cunda Adası masmavi denizi, altın sarısı kumsalı ve etrafında yer alan küçücük adaları ile muhteşem bir güzellik oluşturmaktadır.

Cunda Adası

Cunda Adası üzerinde yerleşim bulunmaktadır. Cunda Adasının etrafında yaklaşık 24 tane ada bulunmaktadır. Arnavut kaldırımlara, daracık sokaklara ve tarihi dokuya sahip olan Cunda Adasında yürüyüş yapabilir ve aşıklar tepesinde sevdiklerinizle güzel vakit geçirebilirsiniz.

Cunda Adası üzerinde restoran, kafe ve otel bulunmaktadır. Cunda Adası’nda doğa yürüyüşü yapabilir ve denizin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz Ayrıca küçük bir tekne kiralayarak Cunda Adası çevresinde bulunan adaları da gezebilirsiniz.

Cunda Adası Nerede

Cunda Adası Balıkesir’in Ayvalık ilçe sınırları içerisinde yer almaktadır.

Nasıl Gidilir

Cunda Adasına ulaşmak için öncelikle Ayvalık ilçesine ulaşmanız gerekiyor. Ayvalık ilçesinden yaklaşık 8 kilometre yol giderek ve Türkiye’nin ilk Boğaz Köprüsü’nden geçerek Cunda Adası’na ulaşabilirsiniz.

Cunda Otelleri ve Cunda Otel Fiyatları hakkında daha fazla bilgi ve ayrıntı için linki tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz. << Cunda Otelleri ve Cunda Otel Fiyatları

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here