Dalaman Çayı Nerede, Nasıl Gidilir?

Muğla ili, Dalaman ilçe sınırında bulunan Dalaman Çayı, 229 km uzunluğunda olup  Akdeniz ve Ege bölgelerinin sınırını çizmektedir.

Dalaman Çayı; Yeşilgöl dağlarından doğar, Ortaca ve Dalaman ilçe sınırından geçip Akdeniz’e dökülür. Sulak bir alan olduğu için etrafında tarım yapılmaktadır. Adrenalin arayanların gözde yerlerindendir. Rafting için en çok tercih edilen yer olan Dalaman Çayı çılgınca akan suları ile hem eğlence imkanı sunmakta hem de dinlenmek isteyenlerin tercih noktalarındandır. Dalaman Çayında zorluk seviyesine rafting yapılmaktadır. Yeni öğrenenler için rafting yapma imkanı da bulunmaktadır. Eğlenceli anlar geçireceğiniz Dalaman Çayına gitmenizi tavsiye ederim.

Dalaman Çayı Nerede, Nasıl Gidilir?

Dalaman Çayı, Gölhisar ilçesinin güneyindeki Yeşilgöl dağlarından doğar, Ortaca ve Dalaman ilçe sınırından geçip Akdeniz’e dökülür. Yaklaşık 229 km uzunluğunda havza alanı 3.500 km²’dir. Dalaman ilçe sınırlarında yer alan Dalaman Çayı adrenalin arayanların gözde yerlerindendir.  Fethiye ve Marmaris tatil köylerinden kalkan otobüsler ile buraya ulaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here