Dalyan Özel Çevre Koruma Alanı Nerede, Nasıl Gidilir?
Dalyan Özel Çevre Koruma Alanı Nerede, Nasıl Gidilir?

Muğla ili, Köyceğiz ilçesi ve buna bağlı 4 belde 13 köyden oluşan Dalyan Özel Çevre Koruma Alanı, 126 kuş türü, 282 denizel fauna ve flora türüne ev sahipliği yapmaktadır. Oldukça özel bir yerdir.

Muğla ili, Köyceğiz ilçe sınırında yer alan Dalyan Özel Çevre Koruma Alanı, 05.07.1988 tarihinde koruma alanı olarak ilan edilmiştir. Akdeniz’deki deniz kaplumbağalarının(Caretta caretta)  en önemli üreme alanı olarak biliniyor. Burada birçok canlı hayat bulmaktadır. Buraya gelip çok sayıda canlıyı doğal yaşam alanlarında görüp ziyaret edebilirsiniz. Bu yer, 461,46 Km karelik alan kaplamaktadır. Buraya yıl boyunca çok sayıda kişi tarafında ziyaret edilmektedir. Sizinde yolunuz düşerse mutlaka ziyaret edin derim.

Dalyan Özel Çevre Koruma Alanı Nerede, Nasıl Gidilir?

Dalyan Özel Çevre Koruma Alanı, Muğla ili, Köyceğiz ilçesi ve buna bağlı 4 belde 13 köyden oluşmaktadır. Diğer bir deyişle bu alan Köyceğiz Gölü ile Dalyan beldesi arasında bulunur. Buraya şahsi aracınızla veya toplu taşıma araçlarıyla çok rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Köyceğiz ilçesine gelip buradan servislerle de gidebilirsiniz. Ya da Dalyan beldesi üzerinde de ulaşım sağlayabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here