Danimarka Nerededir
Danimarka Nerededir

Danimarka Nerededir? – Danimarka Kuzey Avrupa’da yer alan bir ülkedir. Danimarka İskandinav Yarımadasının en küçük ülkesidir. Ülkenin büyük bir bölümü Jylland Yarımadası üzerinde bulunmaktadır.

Danimarka Nerededir?

Danimarka ülkesinin güneyinde Almanya, doğusunda İsveç ve Batık Denizi batısında, Kuzey Denizi bulunmaktadır. Avrupa’nın en çağdaş ve insan haklarına duyarlı ülkelerinden biri olan Danimarka rengârenk evleri, lezzetli yemekleri, muazzam tarihi yapıları ile ön plana çıkmaktadır.

Göz at;

 1. Kopenhag Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
 2. Danimarka’da Gezilecek 10 Yer
 3. Danimarka Nerede?
 4. Danimarka’nın Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
 5. Danimarka Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?
 6. Schengen Vizesi Nedir? Schengen Vizesi İçin Gerekli Evraklar
 7. Rosenborg Kalesi
 8. Round Kulesi
 9. Frederiksborg Sarayı
 10. Kurtarıcı Kilisesi
 11. Christiansborg Sarayı
 12. Roskilde Katedrali
 13. Kopenhag Opera Binası
 14. Hammershus
 15. Egeskov Şatosu
 16. Kronborg Kalesi

Ülke 400’den fazla adadan oluşmaktadır. Danimarka Ülkesi yüz ölçümü açısından dünyanın en büyük adası olan Grönland ve Faroe Adaları içinde bulundurmaktadır. Ülke mutlak monarşi ile yönetilmektedir. Ülkenin başkenti Kopenhag’dır. Ülkenin resmi dili Danca’dır. Ülkede Danca dili dışında İngilizce de yaygın olarak konuşulmaktadır. Ülkenin resmi dini Lutheryan’dır. Ayrıca ülkede İslamiyet ve Musevilik dinine inananlar da bulunmaktadır.

Ülkeyi ziyaret etmek için en uygun zaman yaz aylarıdır. Danimarka vize isteyen ülkeler arasındadır. İstanbul’dan Danimarka’nın başkenti olan Kopenhag şehrine direkt uçuş bulunmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here