Demirci

Demirci Manisa iline bağlı bir ilçedir. Demirci ilçesi Manisa il merkezine 177 km uzaklıkta yer almaktadır. Celal Bayar Üniversitesi Eğitim Fakültesini içinde barındıran Demirci  gelişmiş bir ilçedir.Demirci ilçesinde gezilecek yerler şunlardır:

1Sidas Antik Kenti

Demirci ilçe merkezine 75 km uzaklıkta bulunan İcikler Köyünün 5 km uzağında yer almaktadır. Lidyalıların sanat ve ticarette en gelişmiş kenti olan Sidas Antik Kenti tarihi sürecinde bir çok imparatorluğa ev sahipliği yapmıştır. Bu antik kentin en dikkat çeken yapısı günümüze sağlam olarak ulaşan taştan yapılan Kalın Kapı ve kentin antik stadyumudur. Sidas Antik Kentinde bulunan ve yer altına yapılan yer altı sarayı günümüzde erozyon nedeni ile kapanmıştır. Ayrıca antik kent içinde kuyular, açık hava tiyatrosu, silah deposu, yönetim binası, kral yolu ve mağaralar yer almaktadır. Tarihi bir gezi için Sidas Antik Kentini tercih edebilirsiniz.

2Saraycık Kaplıcaları

Demirci ilçe merkezine 40 km uzaklıkta Saraycık Köyünde yer almaktadır. 50 derece sıcaklığa sahip kaplıca suları cilt hastalıkları, kadın hastalıkları, siyatik, kireçlenme ve romatizmalı hastalıklara iyi gelmektedir. Saraycık Kaplıca yanında konaklama tesisi bulunmaktadır.

3Hisar Kaplıcaları

Demirci ilçe merkezine 4 km uzaklıkta yer almaktadır. 45 derece sıcaklığa sahip kaplıca suları içme ve banyo yöntemi ile kullanılmaktadır. Hisar kaplıca yanında bulunan belediye tarafından işletilen kaplıca tesislerinde 2 kapalı havuz yer almaktadır. Ayrıca Demirci ilçe merkezine 20 km uzaklıkta Bardakçı Köyünde yer alan böbrek taşı ve mide rahatsızlıklarına iyi gelen Bardakçı Köyü İçmesini de ziyaret etmenizi tavsiye ederim.

1-Manisa Gezi Rehberi

2-Manisa’da Gezilecek 10 Yer

3-Manisa Gece Hayatı

4-Manisa Otelleri ve Manisa Otel Fiyatları

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here