Diyarbakır Çermik'te En İyi Kaplıca Otelleri

Bildiğiniz gibi Diyarbakır’ın Çermik ilçesi termal suları ve kaplıca otelleri ile bölgesinde hayli popüler bir üne sahiptir.

Kaplıca Otelleri

Geçtiğimiz günlerde 2.defa bu ilçeye gitme şansına sahip olduk ve bazı otel önerilerinde bulunmak istiyoruz. Öncelikle Çermik ilçesine Diyarbakır merkezden özel aracınızla 1-1.5 saate gidebilirsiniz. Biz birazcık hızlı gittiğimiz için çok sürmedi. Ancak 90 km lik hızla 1 saat sürebilir.

Göz at ;

 1. Çermik Gezilecek Yerler
 2. Çermik Melike Belkıs Kaplıcası
 3. Çermik Nerede, Nerenin İlçesi ve Hangi Bölgede Şehirde
 4. Diyarbakır Çermik’te En İyi Kaplıca Otelleri
 5. Diyarbakır’da Gezilecek En İyi 10 Yer
 6. Diyarbakır Gezilecek Yerler
 7. Diyarbakır Gece Hayatı
 8. Diyarbakır Nerede, Hangi Bölgede ve Nüfusu
 9. Diyarbakır’ın İlçeleri
 10. Güneydoğu Anadolu’da Mutlaka Gezilmesi gereken 10 Yer
 11. Diyarbakır Otelleri ve Diyarbakır Otel Fiyatları

Çermek ilçesine giderken yol üzerinde Diyarbakır’ın Ergani ilçesinide yol üzerinde göreceksiniz. Dileyenler kısa bir mola verip Ergani ilçesinide gezebilir. Çermik’e geldikten sonra sizi küçük bir ilçe merkezi bekliyor olacak. Hani bir yerde bir yere yürüseniz en fazla 2-3 dakika. Evet yanlış okumadınız!! İlçe merkezi çok küçük olduğu için dolaşım imkanı çok geniş.

Şimdi gelelim bizimde deneyimlediğimiz bazı otel önerilerine;

Giran Park Termalotel : İlçe merkezinde ki en yüksek binaya sahip olan Termal oteldir. Geceliği 250 liradan başlamaktadır. İlçenin en lüks oteli diyebiliriz. Ancak çok fazla lüks beklerseniz hayal kırıklığına uğrayacağınızı da belirtelim. 3 yıldızlı bir otel gibi düşünelim.

Helinamin Çermik Termal: Yine ilçenin bir diğer güzel otelidir. çalışma masası, çay-kahve makinesi, eşya dolabı, klima, mini bar ve uydu TV gibi seçenekleri yer almakta olup geceliği 100 lira civarındadır. Ancak bu fiyatların sezona göre değiştiğini belirtmek istiyoruz.

Bu iki otelin dışında ilçe merkezinde hemen gözüne çarpacak olan 3-4 tane apart tarzında otelde yer almaktadır. Onlar fiyat olarak daha uygundur ancak konfor açısında yetersiz olduklarını belirtmek istiyoruz.

Birde ilçe merkezinde günü birlikçiler için hamam bulunmaktadır. 10 lira giriş ücreti karşılığında giriş yapabilirisiniz.

Bizden bu kadar!! Ekstra sorularınız olursa yanıtlamaktan memnuniyet duyarız.

1 YORUM

 1. Turkiyenin en pislik ve en gereksiz ilçesi. Sakın çermik e gelip paranızı boşuna harcamayın. Pavyon ve fuhuş un kaynağı. Yazıklar olsun oradakilere o pislikleri orada barindiriyorlar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here