gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Doha Gece Hayatı, Geceleri ve Eğlence Hayatı genelde Dünyanın en iyi kulüpleri, pubları  ve restoranlarında geçer. Bu mekanlarda eğlence sabaha kadar devam eder.

Bilindiği üzere Doha Dünyanın en zengin ülkesi Katar’ın Başkentidir. 2016 yıllı itibari ile 734.407 toplam nüfusu ile ülkenin en büyük şehridir. Şehre her yıl binlerce turist gelir. Şehre gelenler şehirde bulunan yerleri gezip tozarlar. Şehrin gece hayatına bakacak olursak; Zengin bir şehir olan Doha burada gece hayatı da oldukça pahalıdır. Gece hayatı için belli mekanlara gitmeniz gerekir. Çünkü burada alkol satışı sınırlıdır. Hele gittiğiniz mekanda alkol alacaksanız turist olduğunuzu kanıtlamanız lazım. Onun için gittiğiniz yere pasaportunuzda götürmelisiniz. Burada özellikle yabancılar için yapılan otel ve gece mekanları bulunur. Bu mekanlarda gece eğlencesi sabaha kadar devam etmektedir. Şehirde özellikle Ramada, W Hotel, Grand Hyat gibi Uluslararası otel zincirlerinde birçok gece mekanı bulunur. Bu mekanlarda gece hayatı yaşayabilirsiniz.   Şimdi Doha Merkezinde bulunan bazı mekanları önereceğim. Umarım memnun kalırsınız. Burada yaşadığınız ilginç bir anınız olursa bizimle mutlaka paylaşın.

DOHA GECE HAYATI

crystal Club: Katar’ın Başkenti Doha’da bulunan W Doha Hotel & Residences otelin birinci katında bulunur. Yöneticiliğini bir Türk yapmaktadır. Doha’nın en iyi gece kulüplerinden biridir. Buraya yolunuz düşerse kesinlikle uğramalısınız. Eğlence isteyenlerin mekanıdır.

The Den Bar: Katar’ın Başkenti Doha’da bulunan Shangri-La Hotel’in bünyesinde çalışır. Yabancıların en çok tercih ettikleri mekandır. Ortamı gayet hoş ve samimi olup tavsiye edilir.

Champions Sports Bar:  Katar’ın Başkenti Doha’da bulunur. Harika bir bardır. Ortamı ve yapısı itibari ile her şey tek kelime ile mükemmeldir. Burada harika maçlar izlenir. Aynı zamanda bir spor barıdır. Tavsiye edilir.

Sky View Bar: Katar’ın Başkenti Doha’da bulunan La Cigale Hotel’in bünyesinde çalışır. Dışarıda eğlenceli bir gece hayatı yaşamak isteyenlerin mekandır. Burada ortam gayet hoş olup her türlü eğlenceyi bünyesinde barındırmaktadır.

Irish Pub: Katar’ın Başkenti Doha’da bulunan Corniche bölgesinde yer alan sheraton’da bulunur. Canlı müzik ve eğlence yeri arayanların mekanıdır. Harika bir gece yaşamak istiyorsanız buraya gelebilirsiniz.

Katar bir ülkeden çok bir emirliktir aslında burada gece hayatı sadece zenginler ve turistler yaşar. Yerel halk için gece hayatı neredeyse yoktur. Burada gece hayatı yukarıda da belirtiğim gibi daha çok otellerde barlarında geçmektedir. Türklerin en çok takıldığı mekan ise Sheraton oteli’dir. Şehirde eğlence adına çok şey bulabilirsiniz. Fakat bu eğlencelere katılmanız içinde biraz paralı olmalısınız.

Sorularınız olursa bu sayfadan cevaplayabiliriz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here