Dominik Cumhuriyeti Nerededir
Dominik Cumhuriyeti Nerededir

Dominik Cumhuriyeti Nerededir? – Dominik Cumhuriyeti Karayipler’de Hispanyola Adası’nda bulunan bir devlettir. Dominik Cumhuriyetinin doğusunda Küba ve Jamaika, batıda Porto Riko, kuzeyinde Kuzey Atlantik Okyanusu, güneyinde Karayip Denizi bulunmaktadır.

Dominik Cumhuriyeti Nerededir?

Dominik Cumhuriyeti doğal güzellikleri ve eşsiz doğasıyla ile ön plana çıkmaktadır. Dominik Cumhuriyetinin en önemli özelliği Kristof Kolomb’un yenidünyayı keşfi sırasında ilk ayak bastığı yer olmasıdır. Ülkenin yüzölçümü yaklaşık 48 bin kilometre karedir.

Göz at ;

  1. Santo Domingo Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
  2. Dominik Cumhuriyeti’nde Gezilecek 10 Yer
  3. Dominik Cumhuriyeti Nerede?
  4. Dominika Nerede?
  5. Dominik Cumhuriyeti’nin Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
  6. Dominik Cumhuriyeti Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?

Dominik Cumhuriyeti’nin başkenti Santo Domingo şehridir. Dominik Cumhuriyeti 31 eyaletten oluşmaktadır. Ülkenin en kalabalık şehri başkenti olan Santo Domingo şehridir. Dominik Cumhuriyeti’nin resmi dili İspanyolcadır. Ülkede İspanyolca dışında İngilizce ve Fransızca da yaygın olarak konuşulmaktadır. Ülkenin %95’i Hristiyanlık dinine inanmaktadır.

Ülkenin para birimi ise Dominik pesosudur. Her mevsim ayrı bir güzelliğe bürünen Dominik Cumhuriyeti her mevsim rahatlıkla ziyaret edilebilir. Dominik Cumhuriyeti vize isteyen ülkeler arasında yer almaktadır. Dominik Cumhuriyeti’ne Türkiye’den direkt uçak seferleri bulunmadığından dolayı Avrupa’nın birçok büyük şehrinden ülkeye aktarmalı olarak uçuş sağlanmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here