Doyran Göleti Nerede, Nasıl Gidilir?
Doyran Göleti Nerede, Nasıl Gidilir?

Akdeniz’in muazzam doğal güzellikteki Doyran Göleti ile ilgili izlenim ve gözlemlerimizi aktaracağız. Bunun yanında Doyran Göleti Nerede, Nasıl Gidilir? sorularına cevap bulacağız.

Antalya’nın Konyaaltı ilçesinde bulunan Doyran Göleti, 2002-2004 yıllında inşa amacıyla kurulan bir gölettir. Bu gölet İlkbahar aylarıyla birlikte suyun debisi yükselip hacim olarak artmaktadır. Yaz aylarında ise su seviyesi azalmaktadır. Bazen hiç su kalmıyor.

Doyran Göleti kenarında herhangi bir tesis bulunmuyor. Buraya gelen biri bütün yiyecek ve içeceklerini kendisi birlikte getirmeli. Gölet çevresinde muazzam bir manzara bulunuyor. Burada bisiklette binip gölet çevresinde tur atabilirsiniz. Ya da ağaçların arasında doğa yürüyüşü yapabilirsiniz. En önemlisi burada kamp kurabilirsiniz. Özellikle ağaçlar arasında yaptığınız hamak size huzur getirecektir. Buraya sevdiklerinizle birlikte gelip harika bir gün yaşayabilirsiniz.

Doyran Göleti Nerede, Nasıl Gidilir?

Doyran Göleti, Antalya’nın Konyaaltı ilçesine bağlı Akdamlar Mahallesinde bulunur. Buraya ulaşmak için şahsi aracınızla veya kiralık bir araçla ulaşım sağlayabilirsiniz. Özel aracınızla Antalya merkezden Çakırlar yönüne doğru devam edin. Burada bulunan Saklıkent yoluna sapın tırmanışa geçmeden hemen önce sağ tarafa dönün zaten tabelayı göreceksiniz. Tabela yardımıyla ulaşım sağlayabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here