Sonsuzluk Köprüsü

BBC Türkçe Servisi’nin derlediği ‘dünyanın en ilginç köprüleri sizinle paylaşmaktan mutluluk duyarız. Bu köprüleri görünce bazılarına güleceksiniz. Bazılarına çok şaşıracaksınız. İşte birbirinden ilginç köprüler

En İlginç Tasarıma sahip Köprüler

1.San Juan de Gaztelugatxe’nin ünlü tapınağına giden merdivenleri: Bu merdivenler İspanya’da bulunur. görenler hayrete düşüyor.  Bu köprü en ilginç köprülerden biri olarak listemizin başında yer aldı.

San Juan de Gaztelugatxe’nin ünlü tapınağına giden merdivenler

2. Cam Köprüsü: Bu köprü Çin’in Hunan eyaletindeki Shiniuzhai kentinde bulunuyor. Bu köprü Dünyanın en yüksek ve en uzun köprüsüdür. denizden 523 metre yüksekliğinde bulunuyor. sadece bu köprüyü görmek için buraya yüz binlerce ziyaretçi gelmektedir.

Cam Köprüsü

3.Milenyum Köprüsü: Bu köprü İngiltere’de bulunur. dünyanın ilk eğimli köprüsüdür. 2011 yıllında hizmete açılmıştır. 127 metre uzunluğunda 50 metre yüksekliği bulunuyor. görenleri hayrete düşürüyor.

Milenyum Köprüsü

4.Sonsuzluk Köprüsü: Bu köprü İngiltere’nin kuzeyindeki Stockton-on-Tees şehrinde bulunuyor. bu köprü yayalar ve bisikletliler için yapıldı. Mühendislik harikası bu yapı görülmeye değer.

Sonsuzluk Köprüsü

5.Pont du Gard Köprüsü: Bu köprü Fransa’nın güneyinde bulunur. Romalılar tarafında inşa edilmiş bir su kemeridir. Buraya gelen ziyaretçilerin ilk uğrak yeridir.

Pont du Gard Köprüsü

6.Puente Nuevo Köprüsü: Bu köprü İspanya’nın özerk Endülüs bölgesinde bulunuyor. Burada bulunan Ronda şehrini ikiye bölmüştür. görenleri hayrete bırakan bir yapıdır.

Puente Nuevo Köprüsü

7.Dragon King Kong Köprüsü: Bu köprü Çin’de bulunur. bir mühendislik harikası bulunan bu köprü görülmeye değer bir yapıdır.

Dragon King Kong Köprüsü

8.Langkawi Sky Köprüsü: Bu köprü Malezya’da bulunur. Bu köprüyü görenler gözlerine inanamıyor.

Langkawi Sky Köprüsü

9.Helix Köprüsü: Bu köprü Singapur’da bulunur. Singapur’un en modrn köprüsüdür. sadece yayalar için inşa edilmiştir. 2010 yıllında hizmete girmiştir.

Helix Köprüsü

10.Varda Köprüsü: Bu köprü Ülkemizde bulunur. Adana ilimizin Karaisalı ilçesinde bulunur. Bu köprü James Bond serisinden Daniel Craig’in oynadığı “Skyfall” filmiyle gördü.

Varda Köprüsü

3 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here