Eğil Bungalov Evleri Nerede, Nasıl Gidilir

Diyarbakır ili, Eğil ilçe sınırında bulunan Bungalov Evler, 2011 yıllında Diyarbakır Valiliği koordinesinde, Eğil Kaymakamlığı tarafından inşa edilmiştir.

Peygamber ve sahabe makamlarının bulunduğu tarihi ilçe olan Eğil’e her yıl çok sayıda yerli ve yabancı turist akmaktadır. Buraya gelen ziyaretçiler konaklama yönünde sıkıntı çekiyorlardı. Bu nedenle ziyaretçilerin konaklama ihtiyacını karşılamak için bu evler inşa edildi. muhteşem manzara karşısında doğayla iç içe geçmiş bu evlerde gönül rahatlığıyla konaklayabilirsiniz. Burada  7 tanesi 30 metrekare, 2 tanesi de 50 metrekare olmak üzere 9 adet ev bulunur. Bu evler; bir salon, bir oda, Amerikan tipi mutfak, wc ve banyodan oluşmaktadır.

Eğil Bungalov Evler Nerede, Nasıl Gidilir?

Eğil Bungalov Evler, Diyarbakır’ın Eğil ilçesine bağlı Kale Mahallesinde bulunur. Buraya ulaşmak için ilk önce Eğil ilçesine ulaşmak gerekir. Eğil ilçesi Diyarbakır kentimizin 17 ilçesinden biridir. Bu ilçemiz Diyarbakır il merkezine yaklaşık 50 km uzaklıktadır. Buraya ulaşmak için şehir merkezinden kalkan arabaları ile ulaşılabilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here