Elgiz Müzesi

Elgiz Çağdaş Sanatlar Müzesi Sanat şehri İstanbul ilimizin Sarıyer ilçesine bağlı Maslak’ta bulunur. Müze Ülkemizde açılan ilk çağdaş sanat müzesidir. Maslak gezinizde mutlaka olması listede olaması gereken bir yerdir.

Proje 4L -Elgiz Çağdaş Sanat Müzesi

Müze 2001 yıllında koleksiyoner Sevda ve Can Elgiz tarafından kuruldu. Müze ilk çağdaş müzesi olması ilimize müzecilik konusunda önemli bir başarı sayılmıştır. Aynı zamanda yerli ve yabancı birçok kişi tarafında ilgisini çekmiştir. Burada yerli ve yabancı birçok sanatçıya ait eser sergilenmektedir. özellikle genç sanatçılara ayrı bir yer verilmiştir.

Elgiz Çağdaş Sanatlar Müzesi Eserleri

Müze devlet ve vakıf müzenin olmadığı zamanlarda çağdaş sanatı geliştirmek bunu topluma yaymak amacı ile kar amacı gütmeyen uluslararası kimliği ile 2000 metre karelik bir alanda hizmet vermeye devam etmektedir.

Elgiz Çağdaş Sanatlar Müzesi Nasıl Gidilir

Eski adı Proje4L olarak bilinen müze birçok eser bulunmaktadır. bunlar dünya çapında ismini duyurmuş sanatçılardır. Değişik zamanlarda ve değişik kurumlarda birçok ödül almıştır. Sizinde yolunuz düşerse mutlaka buraya uğrayın derim.

Elgiz Çağdaş Sanatlar Müzesi İstanbul

Nerede: İstanbul ilimizin Sarıyer ilçesine bağlı Maslak Mahallesinde bulunur.

Ziyaret Saat ve günleri:  Müze, Salı-Cuma 10:00-17:00, Cumartesi 10:00-16:00 arası ziyarete açıktır. Pazar-Pazartesi ve resmi tatil günlerinde kapalıdır

Ücret: Girişi ücretsizdir.

Nasıl Gidilir: Metro ile: İTÜ Ayazağa, Plazalar çıkışı. Işıkları geçtikten sonra, 50m ileride Beybi Giz Plaza vardır.

Elgiz Çağdaş Sanatlar Müzesi Nerede

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here