Endonezya Nerededir
Endonezya Nerededir

Endonezya Nerededir? – Resmi adı Endonezya Cumhuriyeti olan Endonezya Güneydoğu Asya’da yer alan takım adalardan oluşan bir ülkedir. Endonezya Hint Okyanusu ve Pasifik Okyanusu arasında yer almaktadır. 7.508 Adadan oluşan Endonezya ekvator çizgisi üzerinde bulunmaktadır.

Endonezya Nerededir?

Endonezya dünyanın en büyük takımada devleti olarak bilinmektedir. Ülkenin kuzeyinde Doğu Timor ve Papua Yeni Gine, güneyinde Avustralya, kuzeyinde Malezya bulunmaktadır. Endonezya nüfus yoğunluğu sıralamasında dünyada Çin, Hindistan ve ABD den sonra 4. Sırada bulunmaktadır. 8 ana bölgeden oluşan Endonezya’nın oluşturduğu bu bölgeler bir ana ada ve çevresindeki küçük adalar olarak gruplandırılır.

Göz at ;

  1. Cakarta Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
  2. Endonezya’da Gezilecek 10 Yer
  3. Endonezya Nerede?
  4. Endonezya Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
  5. Endonezya Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?

Ülkenin başkenti Cava Adasında bulunan Cakarta şehridir. Dünyanın en kalabalık Müslüman ülkesi olan Endonezya’da Hristiyanlık, Hinduizm, Budizm ve komünizm gibi inançlara sahip insanlar da bulunmaktadır. Birçok adadan oluşan Endonezya farklı dil, din ve kültüre sahip birçok etnik grubu içinde barındırmaktadır.

Ülkenin resmi dili Bahasia diğer adıyla Endonezyaca’dır. Ülkede Endonezyaca dışında İngilizce de yaygın olarak kullanılmaktadır. Tropikal iklimin hakim olduğu Endonezya dünyanın en sıcak ve en nemli ülkelerinden biri olma özelliğine sahiptir. Türkiye’den Endonezya’ya direkt uçuşlar bulunmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here