Esentepe Arkut Dağı Kayak Merkezi Nerede, Nasıl Gidilir?
Esentepe Arkut Dağı Kayak Merkezi Nerede, Nasıl Gidilir?

1300 metre yükseklikte yer alan Esentepe Arkut Dağı Kayak Merkezi  ile ilgili izlenim ve gözlemlerimizi aktaracağız. Bunun yanında Esentepe Arkut Dağı Kayak Merkezi Nerede, Nasıl Gidilir ve Konaklama İmkanları Nasıl? Sorularına cevap bulacağız.

Bolu’nun Gerede ilçe merkezine yaklaşık 5 km uzaklıkta bulunan Esentepe Arkut Dağı Kayak Merkezi, mutlaka gezilip görülmesi gereken bir yerdir. Bu kayak merkezi yaklaşık 1300 metre yükseklikte bulunur. Burası kışın kayak merkeziyle içinizi ısıtırken, yazın ise çimleriyle hayatınıza serinlik katacaktır.

Bu kayak merkezinde her seviyeye uygun kayak pistleri bulunmaktadır. Burada sevdiklerinizle birlikte kayak keyfini sonuna kadar yaşayabilirsiniz. Kayak bilmeyen içinde özel hocalar bulunur. Burada aldığınız eğitimlerle çok iyi bir kayakçı olabilirsiniz.

Kayak merkezinde konaklama tesisleri bulunmaktadır. Burada bulunan 3 yıldızlı Esen Tepe Otelinde konaklama yapabilirsiniz. Otel oldukça konforlu olup size ve sevdiklerinize harika bir konaklama keyfi yaşatacaktır. Burada konaklamak için gecelik oda fiyatı 200-400 TL arasında değişmektedir. Bu otelde daha ucuz konaklamak için rezervasyon almanız şart.

Gerede ilçe manzarasına sahip Arkut Dağı’nda harika manzara fotoğrafları çekebilir ve güneşin batışını izleyebilirsiniz. Buraya sevdiklerinizle hangi mevsimde gelirseniz gelin size harika bir tatil keyfi yaşatacaktır. Özetle yaz aylarında piknik, çim kayağı ve gezi yapabilirken kış aylarında kayak keyfini yaşayabilirsiniz.

Esentepe Arkut Dağı Kayak Merkezi Nerede, Nasıl Gidilir?

Esentepe Arkut Dağı Kayak Merkezi, Bolu’nun Gerede ilçesine bağlı Esentepe Mevki’nde bulunur. Gerede ilçe merkezine 5 km uzaklıkta bulunur. Buraya ulaşmak için ilk başta Gerede ilçesine ulaşmak gerekir.  Gerede ilçesi Bolu il merkezine 52 km uzaklıkta yer almaktadır. Gerede ilçesi D-100 karayolu üzerinde yer almasından dolayı ulaşımı gayet kolaydır. İlçe Ankara iline 137 km, İstanbul’a ise 300 km uzaklıkta bulunmaktadır. Gerede ilçesine ulaştıktan sonra mesire alanına ulaşmak gayet kolaydır. Buraya giden servislerle veya şahsi aracınızla ulaşım sağlayabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here