Finlandiya Nerededir
Finlandiya Nerededir

Finlandiya Nerededir? – Kuzey Avrupa ve Rusya arasında bulunan Finlandiya; Batık Denizi kıyısında bulunan bir Kuzey Avrupa ülkesidir. Finlandiya Ülkesinin doğusunda Rusya, batısında İsveç, kuzeyinde ise Norveç bulunmaktadır.

Finlandiya Nerededir?

Rus yazar Grigory Petrov’un Finlandiya seyahatinde yazmış olduğu Beyaz Zambaklar Ülkesi isimli kitabından dolayı Finlandiya Beyaz Zambaklar Ülkesi olarak da bilinmektedir. Finlandiya Avrupa’nın nüfusu en az olan ülkelerinden biri olma özelliğine sahiptir. Finlandiya ülkesi adını doğal güzellikleri ve tarihi yapıların yanı sıra eğitim alanında da çok söz ettiren bir ülkedir.

Göz at ;

  1. Helsinki Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
  2. Finlandiya’da Gezilecek 10 Yer
  3. Finlandiya Nerede?
  4. Finlandiya’nın Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
  5. Finlandiya Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?

Finlandiya ülkesinin başkenti Helsinki’dir. Helsinki aynı zamanda ülkenin en kalabalık şehridir Finlandiya’nın en eski şehri olan Helsinki 2011 yılında Avrupa kültür başkenti olmuştur. Finlandiya ülkesinin resmi dilleri Fince ve İsveççedir.

Finlandiya ülkesinin yüzde 74’ü ülkenin en büyük dini cemaati olan Evangelist Luteryan kilisesine mensuptur. Ülkenin yüzde 24’lük kesimi ateist, geri kalan yüzde ikisi ise Yahudilik ve İslam gibi dinlere inanmaktadır. Finlandiya vize isteyen ülkeler arasında yer almaktadır. Finlandiya’nın başkenti Helsinki şehrine İstanbul çıkışlı direkt uçuşlar bulunmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here