Florya Plajı İstanbul

Florya Plajı İstanbul ilimizin Bakırköy ilçesine bağlı Florya semtinde bulunur. bu plaj İstanbul’un en güzel plajlarından biri olup yerli ve yabancı birçok turistin akın ettiği bir yerdir. Gezilecek yerler listenize mutlaka eklemelisiniz.

Florya Beach

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafında İstanbullulara açmış olduğu bu plaj o çevrede bulunan en güzel plajlardan biridir. Deniz temizliği bakımından da oldukça temiz ve güzel bir plajdır. İstanbul’un göbeğinde bulanan bu plaj birçok ziyaretçi gelmektedir.

Florya Plajı deniz

Florya güneş plajı 800 m. uzunluğundaki iki ayrı bölüm olarak İstanbullulara hizmet vermektedir. Florya Güneş Plajı’nda 2 adet cankurtaran kulesi, 1500 adet şezlong, 1500 adet şemsiye, 42 adet WC, 234 adet soyunma kabini, 48 adet duş, 1 güvenlik kabini, 2 adet büfe, 228 adet emanet dolabı ve 300 araçlık otopark alanı bulunuyor.

Florya Plajı güneş

Ulu Önder Mustafa Kemal’in yüzme fotoğrafların olduğu plaj işte bu plajdır. Tabi Atatürk’ün Yüzme fotoğrafları kadar güzel olmasa da yine de bu çevrede bulunan en güzel plajıdır. Burada bulunan voleybol sahasında gönlünüzce eğlenip top oynayabilirsiniz. Bunun dışında burada yiyecek ve içecek yerleri bulunmaktadır. Burada bir şeyler yiyip içebilirsiniz. Birkaç metre ilerde bulunan menekşe Florya plajı bulunmaktadır. O plaj ücretsiz ama denize girilmez suyu kirli gidip gördükten sonra bu plajın ne kadar güzel olduğunu anlayacaksınız.

Florya Plajı kum

Nasıl Gidilir: Sirkeci Halkalı trenini kullanarak Florya durağında inmeniz gerekmektedir. Florya Güneş Plajı’na Metrobüsle de ulaşmak mümkündür. Bu yolu kullanmak isteyenler Cennet Mahallesi Durağı’nda inerek biraz yürümeleri gerekir.

Ücret:  Giriş ücreti tam 15 TL dir. Öğrenci giriş ücreti ise 10 TL 0-7 yaş çocukların girişi tamamen ücretsizdir.

Florya Plajı
Florya Plajı Nerede
Florya Plajı İstanbul

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here