gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Frankfurt  Gece Hayatı, Geceleri ve Eğlence Hayatı genelde Bar, Gece Kulüpler, Birahaneler, ve discolarda geçer. Bu mekanlarda eğlence sabah saatlerine kadar durmadan devam eder.

Frankfurt,  Main nehri kıyısında kurulmuş ve aynı zamanda Almanya’nın 5. büyük şehridir. Frankfurt aynı zamanda ülkesinin fuar ve finans merkezidir.  Şehrin gece hayatı baya parlak ve hareketli geçmektedir. Bu şehirde gezilip görülecek sayısız mekan bulunmaktadır. Bu nedenle bu şehre her yıl binlerce turist akın etmektedir. Frankfurt gece hayatı da buna bağlı olarak baya parlak ve renkli geçer. Burada yıl boyunca birçok festival düzenlenir. Bu festivallerde eğlence zirveye çıkar.  Frankfurt şehri denilince akla zengin bir ekonomi, Festival ve eğlence gelmektedir. Şimdi şehirde bulunan gece mekanlarına bakalım. Burada bulunan gece mekanlarına giderseniz ve ilginç bir anınız olursa yorum kısmında bizimle paylaşın.

FRANKFURT GECE HAYATI

Main Tower

Şehrin merkezinde bulunan bu mekanı mutlaka ziyaret edin. Mekan bulunduğu Bina 56 katli 200 m yükseklikte bulunur. Şehrin manzarasını seyretmek ve bol bol fotoğraf çelmek için harika bir yerdir. Bu şehre gelipte bu mekana uğramadan dönerseniz çok şey kaybedersiniz. Canlı müzik eşliğinde sabaha kadar durmadan eğlenebilirsiniz.

Adres: Neue Mainzer Str. 52-58, 60311 Frankfurt am Main, Almanya

Telefon: +49 69 36504878

Jimmy’s Bar

Şehrin en güzel barlarından biridir. Her şey gayet yerli yerinde dizayn edilmiştir. Özellikle Puro, şarap, personel, atmosfer  ve müzik bir harika. Gece eğlenmek isteyenler için harika bir mekan tavsiye edilir.

Adres: Friedrich-Ebert-Anlage 40, 60325 Frankfurt am Main, Almanya

22nd Lounge & Bar

 Frankfurt’un bir gökdelenin  22. katında bulunur. Burada harika manzarayı seyredebilirsiniz. Buraya günün 24 saati gelebilirsiniz. Müzik harika ve kokteyllere bayılacaksınız. Burada manzara karşısında oturup  içkinizi yudumlarken harika müzikle birlikte geceniz hayat bulacaktır.

Adres: Neue Mainzer Str. 66, 60311 Frankfurt am Main, Almanya
Telefon: +49 69 210880

Gibson Club

Şehir merkezinde bulunan bu mekana gitmeden önce mutlaka rezervasyon yaptırın. Birde girişte kıyafet kontrolü yapıyorlar. Kıyafetiniz beğenmeseler. Sizi içeri almazlar. İçerisi harika sahne şovları ile kendinizden geçiyorsunuz. Müzikler aynen öyle her şey gayet güzel. Güzel bir gece isteyenlerin uğrak yeridir.

Adres: Zeil 85-93, 60313 Frankfurt am Main, Almanya

Telefon: +49 69 94947770

Long Island Lounge

Şehirde bulunan nezih mekanlarından biridir. Geceleri takılıp güzel vakit geçirebileceğiniz bir mekan. Buraya genelde Türkler çok takılır. Ortamı gayet hoş servisler harika tavsiye edilir. Gün içinde de gelip burada bir şeyler yeyip içebilirsiniz.

Adres: Kaiserhofstraße 12, 60313 Frankfurt am Main, Almanya
Telefon: +49 1516 1509889

Roomers Bar

Frankfurt Şehrinde bulunan Roomers Otel içinde bulunur. Müzik dahil her şey bir başka güzeldir. Ben bu şehre geldim lüks güzel bir gece mekanı arıyorum diyorsanız işte aradığınız mekan burasıdır. Fiyatlar biraz fazla olsa da o paranın fazlası ile hizmet görürsünüz. Bu mekanda gece daha uzun sürmektedir.

Adres: Gutleutstraße 85, 60329 Frankfurt am Main, Almanya

Telefon: +49 69 2713420

Alte Schiffsmeldestelle

Şehirde bulunan harika bir mekan. Ortamı ve çalışanları gayet samimidir. Gecen uzun sürsün ve eğlencenize lezzet katmak istiyorsanız burası aradığınız adresidir. Harika bir ortamı var. Manzarası gayet güzel.

Adres: Schützenbleiche 9-11, 65929 Frankfurt am Main, Almanya

Telefon: +49 69 30088444

The Jazzkeller

Şehirde bulunması zor bir mekandır. Ancak yerel bir rehber eşliğinde bulunabilir. Ya da burayı bilen tanıdık biriyle gitmeniz gerekir. İlk defa buraya gidiyorsanız bulmanız zor olur. Bodrum katta bulunan bu mekan ortamı gayet güzel. Fiyatı biraz pahalı olsa da her şeyi gayet yerli yerindedir. Mekan biraz küçük olsa da müzik ve hareketlilik gecenize renk katmaktadır.

Adres: Kleine Bockenheimer Str. 18a60313 Frankfurt, Hesse, Almanya
Telefon: +49 69 288537
Bunlar dışında sachsenhausen ve Bockenheim bölgeleri eğlencenin kalbi attıkları yerdir. Burada çok sayıda eğlence mekanları bulunur. Yine bu bölgelerde gecenizi kültür ve sanat etkinlikleri geçirebileceğiniz opera ve sanat galerileri bulunur. Bu mekanlara gelip keyfinizce eğlenebilirsiniz. Bu şehir ile ilgili bir iki uyarıda bulunmak istiyorum.
  • Bu şehirde gerçi Almanya’nın birçok şehrinde Toplu taşıtlarda  bilet gişeleri yok. Burada biletsiz toplu araçları kullanabilirsiniz. Fakat sakın bu uyanıklığı yapmayın. Çok kötü tepki ile karşılaşırsınız. Ki zaten Etik de değil.
  • Almanya’da olaylara karışmayın. Polislerin acıması yok hele birde Türk’seniz yandınız. Türklerin ismi çıkmış kavgaya zaten.
  • Bu şehirde çok sayıda Türk yaşamaktadır. Kendinizi burada yabancı hissetmeyeceksiniz. Ama yine de dikkat olmalısınız.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here