Gaziantep Atatürk Anı Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ziyaret Saatleri & Giriş Ücreti

Gaziantep ili, Şahinbey ilçe sınırında bulunan Gaziantep Atatürk Anı Müzesi, 19 Mayıs 2013 tarihinde ziyaret açılmıştır.

Gaziantep Atatürk Anı Evi Müzesi

Mustafa Kemal Atatürk, 26 Ocak 1933 tarihinde Gaziantep şehrine bir gezi düzenler. Bu gezi sırasında dönemin Valisi Lütfi Bey ve Belediye Başkanı Hamdi Kutlar’ın teklifi  ve il meclisinin kararıyla hemşehrilik verildi. Bilindiği üzere Mustafa Kemal Atatürk Selanik doğumludur. Fakat bu tarihten sonra Mustafa Kemal nüfus cüzdanında merkeze bağlı Bey Mahallesi nüfusuna kaydedildi. Burada onun için bir Antep evi hediye edildi.

2013 yıllında Antep Belediyesi, Atatürk’ün anısını yaşatmak bu evi müzeye dönüştürdü. iki katlı olan bu evin ilk katında; Gaziantep ziyareti sırasında çekilmiş fotoğrafları, nüfus cüzdanının nüshası, kentte kaldığı gece kullandığı karyola ile yemek, fincan takımları ve Gaziantep yöresine özgü ürünler sergilenir. İkinci katında ise bağışlanan kitaplar ve Antep ilimizde doğan ünlü isimlerin fotoğrafları sergilenmektedir. Buraya yolunuz düşerse mutlaka ama mutlaka bu müzeyi ziyaret edin.

Gaziantep Atatürk Anı Müzesi Nerede?

Gaziantep Atatürk Anı Müzesi, Gaziantep merkez Şahinbey ilçesine bağlı Bey Mahallesi, Ali Özalgan Sokak No:4’de bulunur.

Gaziantep Atatürk Anı Müzesi Nasıl Gidilir?

Gaziantep Atatürk Anı Müzesi şehir merkezine oldukça yakın bir konumda bulunur. Bu nedenle buraya yürüyerek ulaşım sağlayabilirsiniz. Ya da şehrin herhangi bir noktasında toplu taşıma araçları kullanarak ulaşım sağlayabilirsiniz.

Gaziantep Atatürk Anı Müzesi Ziyaret Saatleri

Gaziantep Atatürk Anı Müzesi, Pazartesi günü dışında haftanın her günü 08:30-17:30 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Gaziantep Atatürk Anı Müzesi Giriş Ücreti

Gaziantep Atatürk Anı Müzesi girişi ücretli olup fiyatlar ise şu şekildedir. Tam Giriş Ücreti: 1 TL, İndirimli Giriş Ücreti: 50 Kuruş, 6 Yaş ve altı, 65 Yaş ve üzeri Ücretsizdir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here