Gezgin Hasan'ı Afrika'da Ajanlar Takiip Etti

Journey To Dreams mottosuyla bisikletini yanına alıp 3 yıl boyunca Afrika kıtasını gezecek olan Gezgin Hasan Söylemez’in başına bugün ilginç bir olay geldi.

Gezgin Hasan bugün bisikletiyle yoluna devam ederken bir aracın sürekli onu takiip ettiğini fark etti. Hatta araç ilginç bir şekilde onun önünde seyrediyor. Hasan nerede durursa oda duruyor ve Hasan hareket ederse oda ediyor. Gezgin Hasan resmi hesabından yaptığı açıklamada olay anında hemen Türk konsolosluğunu aradığını ve yardım istediğini belirtti.

Olayın devamını Hasan’dan okuyalım:

‘Bugun 20 km boyunca siyah bir araç beni takip ediyordu. Bir de arkamdan gelmiyor hep 300 metre önümde gidiyor. Biraz tedirgin oldum! Ne zaman dursam o da duruyor, mola versem bekliyor, yaklaşsam uzaklaşıyor, plakasını da alamıyorum.
Varacağım şehre 5 km kala arabadan biri inip yol kenarında beklemeye başlamasın mı? Ben iyice endişelendim ve durup hemen konsolosluğu aradım. Konsolosluk, “polis olabilir, yine hızlıca sorup sana dönelim” dedi.
Neyse, Yusuf’u da yanıma alıp yola devam ettim. Adama yaklaştığımda arkasını döndü, selam verdim, yüzüme bakmadan selama karşılık verdi. Hızla geçtim yanından. İki km sonra bir polis kontrol noktasına geldim ve durumu polise bildirdim. Polis, “Güvenliğin için istihbarattan seni takip ediyorlar” dedi. Yüreğim ağzıma geldi yahu! İnsan böyle mi takip eder? Anlayacağınız trajikomik bir gündü. :)’

2 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here