Gölyanı Yaylası Nerede, Nasıl Gidilir?

Giresun ili, Yağlıdere ilçe sınırında bulunan Gölyanı Yaylası, yeşil tabiatı, temiz havası, masmavi gölü ve otantik yayla evleri ile harika bir yerdir.

Doğal güzellikleri içinde barındıran Gölyanı Yaylası Turizm Bakanlığı tarafından koruma alanı ilan edilerek koruma altına alınmıştır. Karadeniz turuna çıkan turistlerin mutlaka uğradıkları yerlerden biridir. Her yıl çok sayıda ziyaretçi alan Gölyanı Yaylası muhteşem tabiatı ile görülmesi gereken yerlerdendir. Buraya sevdiklerinizle yaz aylarında gidip huzur bulacağınız bir yerdir.

Gölyanı Yaylası Nerede?

Gölyanı Yaylası, Giresun’un Yağlıdere ilçesine bağlı Sınır ve Yeşilpınar Köyleri arasında yer almaktadır. Yağlıdere ilçe merkezine 51 kilometre uzaklıkta bulunur.

Gölyanı Yaylası Nasıl Gidilir?

Buraya şahsi aracınızla Giresun-Yağlıdere-Derindere Köyü güzergahını takip ederek buraya ulaşım sağlayabilirsiniz. Ya da Yağlıdere ilçesine gelip burada köye giden dolmuşlarla ulaşım sağlayabilirsiniz. Bir diğer alternatif ise Karadeniz turu yapan acentelerle anlaşıp onlarla birlikte daha rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here