Balıkesir’e bağlı bir ilçe olan ve 111 km uzaklıkta olan Gömeç’e birçok yerden ulaşım sağlanabilir. İstanbul, İzmir, Ayvalık, Susurluk ve Bandırma gibi çeşitli yerlerden ulaşım sağlanan bir ilçedir.

Gömeç Gezilecek Yerler

Gömeç ilçesinin girişinde bulunan “Gömeç’e hoş geldiniz. İlk gün misafirimiz. Yarın Gömeçlisiniz” yazısı aslında Gömeç’in bütün güzelliğini anlatmaktadır. Tarihi ve doğal havası ile kendine hayran bırakan Gömeç’te kim yaşamak istemez ki?

Göz at ;

  1. Gömeç Gezilecek Yerler
  2. Gömeç Nerede, Nerenin İlçesi ve Hangi Bölgede Şehirde
  3. Balıkesir Gezilecek Yerler
  4. Balıkesir’de Gezilecek 10 Yer
  5. Balıkesir Gece Hayatı
  6. Balıkesir Nerede, Hangi Bölgede ve Nüfusu
  7. Balıkesir Otelleri ve Balıkesir Otel Fiyatları
  8. Balıkesir Paintball Oyun Alanı Nerede, Nasıl Gidilir?

Zeytinyağları ile ünlü Gömeç; adını arıcılık faaliyetleri yoğun bir ilçe olduğu için bal peteğinden almıştır. Organik zeytinleri ile ülkemizin en çok zeytin üretimi yapan yerdir. Organik zeytinlerin tadına bakmanız hatta almanız mümkün. Zeytin ağaçların içinde, yeşilliği ile cenneti andıran Gömeç’te gezilecek yerler şunlardır:

Gömeç Hangi Şehirde
Gömeç Hangi Şehirde
Balıkesir Gömeç
Balıkesir Gömeç

Atatürk Kayalıkları: İlçede, Gömeç-Ayvalık karayolu üzerinde bulunan dağlara dikkatlice bakıldığında Atatürk profili görülmektedir. Hayretler içerisinde bırakan ve Atatürk profiline benzeyen bu kayalıklara Atatürk Kayalıkları denilmektedir. Atatürk Kayalıklarını içerisinde barındıran Gömeç ambleminde Atatürk’e yer vererek ülkemizde Ulu Önder Atatürk’ün olduğu tek belediye bayrağı olma özelliğini kazanmıştır.

Kız Çiftliği: İlçe merkezine 3 km uzaklıkta bulunan, Edremit körfezinin Antarak Burnu ile Kara Tepe Burnu arasında kalan koyun kıyısında höyük üzerine kurulu olan tarihi bir çiftlikten adını alan Kız Çiftliği doğal yapısı ile görülmesi gereken yerlerdendir. Daha önceleri antik kent olarak kullanılan bu bölgede yapılan yüzeysel çalışmalar sonucunda siyah keramik parçaları ve Roma dönemine ait su kanalları ile Bizans dönemine ait mezarlarda kullanılan kiremitler bulunmuştur. Tarihi eserler ve çiftçiliğin doğal yapısı ayrı bir güzellik oluşturmaktadır.

Koca Çınar: Gömeç’e 8 km uzaklıkta olan Ulubeyler Köyünde bulunmaktadır. 850 yaşındaki, çevresi 12 metre genişliğindeki asırlık çınarı görmenizi tavsiye ederim. Tarihe meydan okumuş bu asırlık çınarın manzarasında fotoğraf çekmelisiniz.

Deniz suyu son derece temiz olan ve uzun bir kıyı şeridine sahip olan Gömeç’te denize girebilirsiniz. Yazlıklar bölgesi olarak anılan bu ilçede yazlık ya da apart otel kiralayıp tatil yapabilirsiniz.

Gömeç
Gömeç
Gömeç Sahili
Gömeç Sahili
Gömeç Nerede
Gömeç Nerede
Gömeç Nasıl Gidilir
Gömeç Nasıl Gidilir

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here